Zakup karnetu czy mini-siłownia w domu – co okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Nie ulega wątpliwości, że codzienna dawka aktywności fizycznej jest niezbędna, aby zachować prawidłową sylwetkę i dobrą kondycję. Ruch jest jednym z najistotniejszych aspektów zdrowego trybu życia, dlatego nie można bagatelizować rutynowych ćwiczeń. Jednym z najpopularniejszych modeli treningowych jest siłownia – ludzie cenią sobie możliwość wykonania wszystkich, podstawowych ćwiczeń, ciesząc się łatwym dostępem do poszczególnych sprzętów. Co więcej, trening na siłowni można rozpocząć niezależnie od swojego poziomu zaawansowania, postury i zaleceń lekarskich. Z uwagi na różnorodne przyrządy do ćwiczeń, których jest w takich miejscówkach pod dostatkiem, może dokładnie dopasować swoje aktywności do własnych potrzeb i preferencji – samodzielnie lub przy pomocy trenera personalnego.

Przyrządy do ćwiczeń we własnym domu?

Z drugiej strony, konieczność codziennego dojeżdżania do konkretnej placówki nie każdemu jest na rękę. Osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach, gdzie dotarcie na najbliższą siłownię samo w sobie może zająć kilka godzin, powinny pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach, które zaoszczędzą im czasu oraz pieniędzy. Mianowicie, mowa tu o siłowni domowej, która szybko zyskuje popularność w polskich domach. Należy jednak pamiętać, że decydując się na to rozwiązanie, należy dobrze przemyśleć je już na etapie projektowania.

Woreczek, pokrowiec, etui na okulary Uvex Woreczek, pokrowiec,
etui na okulary Uvex
9.90 zł
6.99 zł
Uchwyt - klips samochodowy do okularów Uchwyt - klips
samochodowy do
okularów
11.90 zł
7.99 zł
Uchwyt do okularów - pasek neoprenowy Arctica Uchwyt do okularów
- pasek neoprenowy
Arctica
15.00 zł
9.99 zł
Okulary przeciwsłoneczne, filtr UV RETRO różowe Tempish Okulary
przeciwsłoneczne,
filtr UV RETRO
różowe Tempish
35.00 zł
19.99 zł

Jak zaprojektować własną siłownię domową?

Za główną zaletę siłowni uznaje się szeroki dostęp do wyspecjalizowanych maszyn i akcesoriów. Rzecz jasna, decydując się na ulokowanie własnej siłowni w domu, będziemy musieli liczyć się z pewnymi ograniczeniami – pod uwagę należy wziąć kwestie takie jak:

  • Dostępna przestrzeń
  • Budżet przeznaczony na sprzęty
  • Zakres ćwiczeń, który nas interesuje

Wiele zależy także od naszych osobistych preferencji – najlepiej jest posiadać jasny plan treningowy i zakupić wyłącznie te przyrządy do ćwiczeń, które okażą się niezbędne do jego realizacji. Za absolutnie niezbędne uznaje się tu:

  • Sprzęt do treningu cardio – Orbitrek, rowerek czy bieżnia, urządzenie, które pomoże nam w rozgrzewce i spalaniu kalorii jest podstawą dla każdej siłowni.
  • Akcesoria do kalisteniki – Nawet prosty drążek czy drabinka mogą okazać się bardzo przydatne w treningu z wykorzystaniem masy własnego ciała.
  • Ciężary – Sztanga lub wolne ciężary, odpowiednio stosowane, pozwalają na szybkie rozwinięcie masy mięśniowej.

Warto podkreślić, że wybór jest bardzo szeroki – przyrządy do ćwiczeń, w zależności od marki i modelu, występują w różnych zakresach cenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.