Wybieramy namiot dla całej rodziny! Cz.1

Namioty kempingowe rodzinne to wspaniała rzecz, dzisiaj można znaleźć ich wszystkie kształty i rozmiary. Właściwy dla ciebie niekoniecznie będzie odpowiedni dla kogoś innego, dlatego w sklepach i katalogach jest sprzedawany naprawdę szeroki wybór. Od czego zacząć?

Wybierz rozmiar namiotu.

Określ, ile osób ma się w nim pomieścić i ile masz sprzętu, a także w jaki sposób będziecie korzystać z tego namiotu. Namioty są reklamowane jako dwójki, cztery osoby, sześć osób itd. Jest to maksymalna liczba osób, które mogą w nich spać, bez miejsca na sprzęt osobisty. Ta metoda oceny ma sens dla turystów, którzy podróżują z lekkimi ekwipunkami, ale jest straszna dla wszystkich innych. Weź ten aspekt pod uwagę.

Światło chemiczne 15,5 cm mix kolorów 1szt. Rockland Światło chemiczne
15,5 cm mix kolorów
1szt. Rockland
5.99 zł
Młotek kempingowy, do wbijania śledzi, szpilek Meteor Młotek kempingowy,
do wbijania śledzi,
szpilek Meteor
7.90 zł
Szpilki do namiotu otwarte, stal nierdzewna 23,8cm 10szt. Meteor Szpilki do namiotu
otwarte, stal
nierdzewna 23,8cm
10szt. Meteor
9.00 zł
Szpilki do namiotu 19cm 10 szt. Rockland Szpilki do namiotu
19cm 10 szt.
Rockland
19.99 zł

Rozważ rzeczywistą długość i szerokość.

Musisz brać pod uwagę gabaryty swoje i innych członków rodziny, aby móc się swobodnie rozciągnąć, a nie upychać w namiocie. Zwykle ośmiopunktowy namiot jest idealny dla dwóch dorosłych. W nieco większym będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na łóżeczko dziecięce lub materac z podwójnym powietrzem, a także na strój, gdy zmienisz ubranie. Dzieci mogą czuć się wygodnie w mniejszych namiotach. Kiedyś są wystarczająco duże, prawdopodobnie będą chcieć spać w oddzielnym namiocie. Rodzice docenią prywatność zapewnianą im przez ten układ. Niewielki, czteropokojowy namiot jest odpowiedni dla dzieci. Nastolatki powinny być traktowane jako dorośli podczas montażu namiotu.

Uważaj na namioty, które są większe niż na 8 osób.

Duże namioty rodzinne są nieporęczne i ciężkie, więc nie należy ich uważać za bagaż na rower lub motocykl. Do nich przyda się samochód. Namioty rodzinne mają często usuwane ściany, tworząc specjalne pokoje dla uzyskania prywatności. Mają też dużą przestrzeń na meble kempingowe, takie jak łóżeczko i krzesła. Ich główną zaletą jest duża przestrzeń i sprytne okna i drzwi, które zapewniają doskonałą wentylację. Niektóre nawet są wzbogacone w mniejsze drzwi i mały ganek (przedsionek).

Duże namioty mogą być ciężkie i trudne do noszenia na kempingu, więc powinny być brane pod uwagę jedynie do kempingu samochodowego. Po trzecie, większe namioty są trudniejsze do ogrzewania z powodu ich wewnętrznej objętości. Po czwarte, większe namioty mogą być mniej stabilne przy wysokich wiatrach, chyba że specjalne linie są używane. Po piąte, duże namioty są trudniejsze do rozłożenia i czasochłonne. Od czasu do czasu, rozbieranie dużego namiotu może być operacją przeznaczoną dla min. dwóch osób. Zastanów się nad przynoszeniem kilku mniejszych, zamiast dużych.

Kolejna część porad dotyczących poszukiwania idealnego namiotu – już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.