Wiosna is coming… Rower spinningowy, czyli którędy po dobrą formę i szczupłą sylwetkę?

Rower stacjonarny – to kolejne sportowe akcesorium, które zatrzymuje miłośników rekreacji pod dachem – siłowni, klubu fitness albo własnego domu. Można by powiedzieć, że istotą jazdy na rowerze jest pokonywanie realnej przestrzeni, że to właśnie rzucanie wyzwania naturalnemu terenowi jest kluczową cechą takiej aktywności. Tu trzeba jednak przypomnieć, że jazda na rowerze to także świetny trening aerobowy – którego nie warto sobie odmawiać.

Rower spinningowy, czyli jak zostać kolarzem nie ruszając w realną trasę?

Spinning to rodzaj rekreacji, który początkowo był pomyślany jako zastępcza forma treningu dla tych sportowców, którzy z jakichś przyczyn nie mogli uczestniczyć w prawdziwych rajdach. Proponowano go także młodym kolarzom, by przed wyruszeniem w plener przećwiczyli swoje umiejętności. Obecnie uprawianie spinningu to:

  • popularna forma rekreacji
  • namiastka sportowych wyzwań, pozwalająca zadbać o kondycję i dobrą formę
  • bardzo satysfakcjonująca rozrywka.

Takie zajęcia często przeprowadza się w grupie, a ich sensem jest imitowanie jazdy prawdziwą trasą – pomocą służy tu takie skalibrowanie sprzętu, by użytkownik sprzętu miał wrażenie pokonywania konkretnego terenu (chodzi tu między innymi o to, że koło zamachowe stawia mniejszy lub większy opór). Spinning można jednak wykorzystać do stworzenia własnego, indywidualnego planu ćwiczeń – dzięki takiej aktywności można bowiem bardzo skutecznie pracować nad własną wydolnością, spalić kalorie i zgubić wiele zbędnych kilogramów, wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie nóg i pośladków.

Rower mechaniczny BC 1430 Body Sculpture Rower mechaniczny BC
1430 Body Sculpture
349.00 zł
DualKit, moduł do rowerów i orbitreków BH Fitness DualKit, moduł do
rowerów i
orbitreków BH
Fitness
349.00 zł
Rower magnetyczny, treningowy M6120 HMS Rower magnetyczny,
treningowy M6120 HMS
389.00 zł
Rower mini, rotor, do rehabilitacji MBIKE BH Fitness Rower mini, rotor,
do rehabilitacji
MBIKE BH Fitness
559.00 zł

O czym pamiętać korzystając z rowerów spinningowych?

Wsiadając na rower spinningowy, warto znać kluczowe zasady, dzięki którym trening będzie nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Osoby początkujące powinny pierwsze sesje na takim rowerze przechodzić pod okiem instruktora. Wśród kluczowych rad, jakich udzieli specjalista, będzie to, by nie przekraczać czasu 45 minut treningu. Co więcej, bezpośrednio po takiej sesji należy wykonać szereg ćwiczeń rozciągających mięśnie – to nie tylko je ukoi, ale też zapobiegnie nieestetycznemu rozrastaniu się masy mięśniowej. I trzeba przyznać, że właśnie przebywając na sali treningowej, ma się już idealne warunki do tego, by zakończyć dzienną dawkę rekreacji odpowiednią dawką stretchingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.