Wibrotrening – schudnij bez wysiłku!

Kto z nas nie marzył o szybkim, niemal bezwysiłkowym schudnięciu? Teraz jest to możliwe dzięki nowatorskiej metodzie treningu wibracyjnego. Dodatkowo pozwoli ona na pozbycie się cellulitu, poprawę krążenia, rozładowania napięcia i stresu. Jeżeli do tego dołożymy ćwiczenia wykonywane na platformie wibracyjnej, to znacząco przyspieszymy spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie organizmu.

Działanie platformy wibracyjnej polega na wprawianiu poszczególnych partii ciała w wibracje, dzięki czemu mięśnie kurczą się, a następnie rozkurczają, przez co są nieustannie angażowane. Poprzez odpowiednio dobrany poziom wibracji i długości ćwiczeń można spodziewać się szybkiego wzmocnienia mięśni, poprawy ich wytrzymałości, a także odtłuszczenia. Ponadto wibracje stymulują mineralizację kości, co jest istotne podczas odwapnienia, które ma miejsce podczas zbyt intensywnego odchudzania. Trening wibracyjny ma także pozytywny wpływ na układ nerwowy, szczególnie u osób dotkniętych chorobami neurologicznymi. Ponadto stymuluje układ hormonalny, w szczególności produkcję hormonu wzrostu i testosteronu, które mają znaczący wpływ na regenerację i wzrost mięśni, a także wydzielanie endorfin. Poza tym ten rodzaj treningu wyzwala ok. 32% spadek poziomu kortyzolu, a tym samym wyraźna redukcje stresu. Dodatkowo wibrotrening wpływa na produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry.

Watro wspomnieć, że istnieją również przeciwwskazania dla tego rodzaju treningu. W niektórych schorzeniach wibracje mogą nasilać objawy chorobowe lub je wywoływać. Do przeciwwskazań zalicza się ciążę, posiadanie endoprotezy, stany zapalne, choroby serca, nowotwory, padaczkę, cukrzycę, arytmię. Przed przystąpieniem do wibrotreningu w każdym centrum fitness zostanie przeprowadzany wywiad, który ma na celu ustalenie czy dana osoba nie choruje na coś, co może być przeciwwskazaniem do tego rodzaju ćwiczeń.

Aby trening był skuteczny, należy go powtarzać 3 razy w tygodniu, po około 15- 20 minut. Niektóre kluby fitness przedłużają czas trwania treningu do 30 minut, a pozostały czas wypełniony jest dynamicznymi ćwiczeniami. 15 minut takiego treningu jest bardzo skuteczne, ponieważ można spalić w tym czasie do 500 kcal, a ponadto czas ten odpowiada 1,5 godziny spędzonej na siłowni. Jest to więc spora oszczędność czasu, co w dzisiejszym świecie ma niebagatelne znaczenie.

Najtańsza platforma wibracyjna do użytku domowego kosztuje nieco ponad 700 zł, czyli tyle samo co średniej jakości orbitrek lub rower treningowy, a posiada o wiele więcej zalet niż te sprzęty.