Tego nie zabieraj na siłownię!

Chodzenie do siłownię dla niektórych może być niczym pokaz mody. Oczywiście, miło jest ubrać się w markowe, fajne, modne ciuchy i chwalić się nimi w tym miejscu, ale jak to zwykle w życiu bywa – należy zachować umiar, dlatego też przed udaniem się do najbliższej siłowni, należy zapamiętać, chociaż tych kilka rzeczy.

Bawełniane ubrania?

Bawełna jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w produkcji odzieży. Wygodna i lekka, dlatego wiele osób lubi nosić bawełniane ubrania. Ale jeśli chodzi o treningi najlepiej unikać odzieży bawełnianej, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z materiałami z czystej bawełny. Dlaczego? Jest to świetna opcja na każdą inną okazję, ale jej właściwości absorbujące pot sprawiają, że stanowi ona katastrofalny wybór w odniesieniu do odzieży „na siłownię”.

Bawełna skutecznie absorbuje wilgoć, która zawiera pot. Wchłania go. Ale to nie wszystko. Mokre ubranie bawełniane potrzebuje trochę czasu, aby wyschnąć. Prawdopodobny scenariusz będzie taki, że oprócz tego, że można doświadczyć podrażnienia skóry i zwiększyć możliwość otarć w czasie ćwiczeń możesz być również podatny na przeziębienia i to uczucie dyskomfortu, gdy jesteś oblepiony przez swoje wilgotne ubrania.

Aby uniknąć tego wszystkiego, lepiej kierować się do specjalistycznej odzieży syntetycznej. To rodzaj odzieży korzystający ze specjalnych tkanin, które mają na celu odprowadzanie potu i wilgoci i trzymanie ich z dala od skóry. To pozwala na bardziej komfortowe ćwiczenia, ponieważ nie będziesz cały w pocie. Dobre marki sportowe, wiedzą jak korzystać z tego odzieżowego aspektu technicznego. Jeśli szukasz tego typu ubrań zapraszamy do naszego sklepu online. W ten sposób możesz znaleźć coś dla siebie, nawet bez wychodzenia z domu.

Spodenki, szorty fitness ADA bawełna-elastan Gwinner Spodenki, szorty
fitness ADA
bawełna-elastan
Gwinner
24.50 zł
5w1: top, bluzka, pas na biodra, spódniczka, sukienka 16kolorów Gwinner 5w1: top, bluzka,
pas na biodra,
spódniczka,
sukienka 16kolorów
Gwinner
34.50 zł
27.99 zł
Spodenki, szorty fitness ADELA NAIR Gwinner Spodenki, szorty
fitness ADELA NAIR
Gwinner
37.90 zł
29.99 zł
Spodenki, szorty fitness ADA Gwinner Spodenki, szorty
fitness ADA Gwinner
35.00 zł
29.99 zł

Biżuteria i inne akcesoria

Niektórzy wciąż noszą biżuterię i inne akcesoria, gdy idą na trening. To może być trochę niebezpieczne, zwłaszcza gdy są rzeczy wiszące i odstające. To nie tylko dlatego, że można utracić cenne ozdoby i mogą one ulec uszkodzeniu. Biżuteria i akcesoria mogą się zaplątać w sprzęt, ubrania, więc lepiej zostawić je w domu. Jeśli masz szafkę na siłowni, również tam można je bezpiecznie przechowywać.

Zużyte lub źle dobrane buty

Trzeba wyposażyć się w solidne buty, gdy chodzi na siłownię, a zwłaszcza gdy robisz ćwiczenia z zakresu treningu siłowego. Trakcja jest również ważne, aby uniknąć poślizgnięcia. Obie rzeczy mogą być trudne do połączenia, jeśli twoja aktualne buty już dawno widziały lepsze dni. Sprawdź swoje stare buty – czy podeszwy wciąż zapewniają dobrą przyczepność. Sprawdź czy podeszwa może ci dać wystarczającą amortyzację i wsparcie. Pamiętaj, że dobre buty będą dawać ci nie tylko samą stabilność, ale też wpłyną na dobrą formę podczas treningu. Lepiej się rozstać ze swoimi starymi butami, gdy nie potrafią zapewnić ci optymalnej wydajności. Jeśli kupujesz nową parę, będą ci potrzebne wytrzymałe buty, które zapewniają również doskonałą przyczepność i trzymanie stopy. Dzięki nim trening będzie stabilny i bezpieczny, bez względu na to, jak bardzo jest zaawansowany.

Jeśli skorzystasz z tych porad to bez najmniejszej wątpliwości, poczujesz się bardziej komfortowo podczas treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.