Stroje kąpielowe – must have na lato

Rekreacja w wodzie to taki sposób aktywnego spędzania czasu, o którym przypominamy sobie znacznie częściej podczas ciepłej pory roku. Relaksu w krytym basenie możemy zażywać o każdej porze roku – jest to nawet wskazane, z uwagi na szereg zdrowotnych korzyści, jakie niesie ten sport. A jednak to ciepłą wiosną i latem pływalnie zapełniają się większą ilością gości. Oczywiście z czasem pojawia się więcej okazji do tego, by pływać także na basenach odkrytych.

A gdy nadejdą wakacje, z przyjemnością planujemy wczasy w miejscach, gdzie nadarzy się okazja do tego, by pokonywać morskie fale lub przestrzenie jezior siłą własnych mięśni. A są nam do tego potrzebne nie tylko odpowiednie umiejętności i siły, ale też – właściwe stroje.

Stroje kąpielowe – jakie wybrać?

To, co założy się na czas wodnej rekreacji, będzie oczywiście mniej lub bardziej pochlebnie prezentować budowę ciała. Kwestie estetyczne to jedna z przesłanek, które należy brać pod uwagę podczas kompletowania basenowej czy plażowej garderoby. To, jak będziemy wyglądać, będzie oczywiście wpływać na to, jak będziemy się czuć, a dobre samopoczucie to ważny pierwszy krok do udanego relaksu, a także dobrej sesji treningowej. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór kąpielowego stroju. Ten namysł może trwać niezbyt krótko – ponieważ producenci odzieży sportowej tego rodzaju zadbali o to, byśmy mogli znaleźć modele najbardziej zbliżone do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Oczywiście największą różnorodnością cieszą się stroje kąpielowe dla pań. Kobiety mogą zdecydować się zarówno na stroje jednoczęściowe, jak też zestawy dwuczęściowe. Każda z tych możliwości pojawia się w rynkowej ofercie w ogromnej ilości modeli i wariantów. Starając się wybrać idealny dla siebie fason wypada oczywiście na początek dobrać go do sylwetki, ale w dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na cechy materiału i jakość wykonania stroju. Dobry kostium kąpielowy powinien być odporny na:

  • chlor
  • promieniowanie UV.

Powinien być bardzo elastyczny, a jednocześnie odporny na mechacenie. Znakiem jakości są zaś z kolei podwójne szwy, dzięki którym można bez obaw wybrać się w danym stroju na trening czy nadmorski relaks.

Kąpielówki dziecięce, bokserki, szorty AUTA - CARS Kąpielówki
dziecięce,
bokserki, szorty
AUTA - CARS
29.00 zł
24.90 zł
Kąpielówki chłopięce, bokserki AVENGERS Kąpielówki
chłopięce,
bokserki AVENGERS
35.00 zł
24.99 zł
Kąpielówki dziecięce, bokserki, szorty PSI PATROL Kąpielówki
dziecięce,
bokserki, szorty PSI
PATROL
39.00 zł
29.00 zł
Szorty kąpielowe, chłopięce AVENGERS Szorty kąpielowe,
chłopięce AVENGERS
35.90 zł
29.00 zł

Wszystkie przywołane kwestie formalne powinni brać pod uwagę także panowie, szukający idealnych kąpielówek. W przypadku asortymentu stworzonego z myślą o panach zasięg możliwości jest jednak nieco mniejszy, niż w wypadku damskich fasonów strojów kąpielowych. Męskie kąpielówki, w aspekcie wizualnym, różnią się jedynie długością nogawek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.