Sprzęt i akcesoria niezbędne do ćwiczeń w domu

Wiele osób z różnych przyczyn nie chodzi na siłownię, lecz decyduje się na samodzielne wykonywanie ćwiczeń w domu.

Częstym problemem jest wtedy rodzaj sprzętu, który należy kupić oraz jakie ćwiczenia wykonywać. Zależy to od celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli dana osoba chce zrzucić nadprogramowe kilogramy, to powinna ćwiczyć na innym sprzęcie niż ktoś, kto chce jedynie  wymodelować, wyrzeźbić sylwetkę.

Pierwsze pytanie, które się pojawia, dotyczy tego, od czego zacząć. Przede wszystkim należy kupić odpowiedni sprzęt i akcesoria. Nie potrzeba wcale przeznaczać na to dużych nakładów finansowych. Na początku wystarczy mata do ćwiczeń, guma fitness, para hantelków. Im dłużej ćwiczymy, tym większą mamy potrzebę urozmaicenia naszych treningów. Można więc dokupić piłkę fitness, skakankę czy hula-hop, dzięki któremu wyjątkowo szybko spalimy zbędne kilogramy odkładające się w postaci „oponki”.

Jeżeli zależy nam na utracie kilogramów, zainwestujmy w dobrej jakości sprzęt fitness do ćwiczeń aerobowych. Może to być orbitrek lub rowerek. Koszt takiego rowerka lub orbitreka to od ok. 500 zł wzwyż. Oczywiście na Allegro znajdziemy również sprzęt za cenę dużo poniżej tej kwoty, jednak z uwagi na jego awaryjność i częste problemy z gwarancją nie polecamy oszczędzania na sprzęcie fitness. Powinien on bowiem służyć nam przez lata, bezproblemowo i sprawnie, nawet długo po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Dobrej klasy sprzęt, wśród którego można wybrać nawet tańsze i mniejsze urządzenia, posiadają w swojej ofercie marki Reebok oraz Body Sculpture.

Orbitrek

Orbitrek magnetyczny BE 1900 Body Sculpture Orbitrek magnetyczny
BE 1900 Body
Sculpture
799.00 zł
439.00 zł
Orbitrek magnetyczny H4402 zielony HMS Orbitrek magnetyczny
H4402 zielony HMS
799.00 zł
675.00 zł
Orbitrek magnetyczny SHELL BE 6100E Body Sculpture Orbitrek magnetyczny
SHELL BE 6100E Body
Sculpture
699.00 zł
Trenażer eliptyczny, orbitrek magnetyczny H9244 HMS Trenażer
eliptyczny, orbitrek
magnetyczny H9244
HMS
799.00 zł

Ćwiczenia na orbitreku nie obciążają kolan, dając jednocześnie efekt zbliżony do joggingu. W tym typie ćwiczeń pracują mięśnie całego ciała, nie tylko nóg. Kiedy korzystamy z uchwytów, intensyfikujemy ćwiczenia, pozwalając na prace mięśni ramion i brzucha. Stopniowe zwiększanie obciążenia oraz długości trwania treningu przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

W sprzęcie cardio marki Reebok Fitness zastosowano nowoczesną technologię EMS, w której   regulacja oporu sterowana specjalnym magnesem odbywa się niezwykle płynnie, a to ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa stawów. Na orbitreku można trenować nawet jeśli ktoś posiada przeciwwskazania do biegania i podskoków lub ma nadwagę, ponieważ stawy podczas treningu pracują w odciążeniu. Dodatkowym zabezpieczeniem są zastosowane w maszynach cardio  Reebok Fitness pedały Surefit z wkładkami Softpad, poruszające się wraz ze stopami. Wspomagają one naturalny ruch, tym samym również odciążają całkowicie twoje stawy.

 

Rowerek stacjonarny

Trening na rowerku jest skutecznym rozwiązaniem pozwalającym spalić tłuszcz, dobrze się przy tym bawiąc. Podczas treningu można bowiem słuchać muzyki, czytać czy oglądać film. W trakcie  tych ćwiczeń można spalić tłuszcz i pozbyć się cellulitu, a także wymodelować łydki i uda. Z wielu różnych modeli wybraliśmy jeden naprawdę godny polecenia dla wszystkich osób dopiero rozpoczynających przygodę z trenowaniem w domu:

Rowerek ten można także kupić w naszym sklepie. Kliknij >>.

Uzupełnieniem sprzętu fitness do ćwiczeń w domu będą praktyczne akcesoria. Ich jakość, trwałość i wygoda użytkowania nie odbiegają od tych używanych na siłowni. Poza tym akcesoria pozwolą nam wyrzeźbić sylwetkę po spaleniu tłuszczu na orbitreku lub rowerku. Chyba najpopularniejszymi z nich są hantle.

Prostym ćwiczeniem wykorzystującym hantelki, które pomoże wymodelować barki, ramiona i  pośladki są rozpiętki:

Do popularnych przyrządów wykorzystywanych w fitnessie, a niezbędnych w domu, należy guma fitness. Jest tania, ale pozwala na kompleksowe ćwiczenia wielu partii ciała, stanowi też dobrą alternatywę dla ćwiczeń z hantlami. Ponadto umożliwia wyizolowanie mięśnia, który chcemy wzmocnić.

Świetne efekty jeśli chodzi o kształtowanie mięśni podudzi, ud i pośladków dają ćwiczenia na stepie. Ma on również tę zaletę, że zmieści się w każdym mieszkaniu, można go swobodnie np. wsunąć pod łóżko. Ćwiczenia na stepie nie są skomplikowane, polegają na rytmicznym wchodzeniu i schodzeniu z platformy:

Do podstawowych akcesoriów wykorzystywanych podczas ćwiczeń w domu należy jeszcze mata. Oczywiście można wykonywać ćwiczenia na podłodze lub na dywanie, ale nie będzie to wygodne. Ponadto właściwości antypoślizgowe maty umożliwiają prawidłowe wykonanie niektórych ćwiczeń.