Sprawdź czy ponton to coś dla Ciebie!

Pontony na ogół składają się z tego samego podstawowego projektu, natomiast rozmiary poszczególnych elementów pontonów są zależne od aktywności, dla której dana łódź jest zbudowana. Głównym celem pontonów jest to, by były lekkie, ale równocześnie wystarczająco wytrzymały, aby utrzymać zwykle od 6-17 pasażerów i cały sprzęt potrzebny na trasie. łodzie pontonowe generalnie mają też balustrady wokół płaskiej powierzchni pokładu, aby ludzie, a zwłaszcza dzieci nimi podróżujące były bardziej chronione przed wypadnięciem za burtę.

Jest dużo rzecz, które można zrobić, aby skorzystać jak najwięcej z łodzi pontonowych i dostosować je do siebie. Wzdłuż boków można wyrównać je z siedzeniami, które są idealne do przechowywania elementów ekwipunku. Można dodać do pontonów płócienny wierzch, który zapewni cień od gorącego słońca i zoptymalizuje tym samym warunki podróżowania późnym popołudniem dla rodziny i przyjaciół, którzy mieli już dla siebie wystarczająco dużo słońca w ciągu dnia. Jeśli jesteś zainteresowany spędzeniem nocy na rzece, do odpowiednio dostosowanego pontonu można dołączyć część sypialną. Niektóre modele na rynku są nawet dostępne z toaletą i garderobą w tylnej części pontonu. System stereo zapewnia każdemu co nieco rozrywki. Jest też coś dla rybaka – miejsce chociażby na wiadra z przynętą. Krzesła rybackie zwykle znajdują się na dziobie pontonu. Pokład pozwala na swobodny ruch i jest idealny dla dzieci uczących się łowić ryby.

Ponton wędkarski 2-osobowy 210x120cm Polska Produkcja Wats Ponton wędkarski
2-osobowy 210x120cm
Polska Produkcja
Wats
1,540.00 zł
Ponton wędkarski 3-osobowy 240x130cm Polska Produkcja Wats Ponton wędkarski
3-osobowy 240x130cm
Polska Produkcja
Wats
1,660.00 zł
Ponton wędkarski 4-osobowy 270x130cm Polska Produkcja Wats Ponton wędkarski
4-osobowy 270x130cm
Polska Produkcja
Wats
1,910.00 zł
Ponton wędkarski 4-osobowy 310x145cm Polska Produkcja Wats Ponton wędkarski
4-osobowy 310x145cm
Polska Produkcja
Wats
2,090.00 zł

Na jak wodę z pontonem?

Pontony nie są jednak zaprojektowane do tego, by podróżować nimi po tafli oceanu. Ze względu na ich płytką wysokość kadłuba, nie są one przeznaczone do większych fal, które będą rozbijać się nad dziobem i tym samym mogą nawet wrzucić pasażerów do wody. Jeziora, rzeki i spokojne morze są najlepszym miejscem, w którym można spokojnie wykorzystać pontony. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz podróżować z większą prędkością to pamiętaj, by maksymalnie ograniczyć liczbę podróżujących pasażerów.

Przedział cenowy, jeśli chodzi o pontony jest bardzo różny. W naszym sklepie można je znaleźć średnio w cenie kilku tysięcy złotych. Używane pontony można znaleźć oczywiście za mniejszą cenę, ale są one bardzo trudne do znalezienia. Pamiętaj też, że jeśli planujesz podróże na pontonie w gorącym słońcu ważne jest, aby zakupić pokrywę pontonową.

Teraz masz najważniejsze informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o tym, czy ponton jest łodzią dla Ciebie. Jeśli weźmiesz pod uwagę koszt pontonu w stosunku do ilości dostępnych metrów kwadratowych, nie można się pomylić stawiając na ponton. Pontony są wystarczająco szybkie, aby wybrać się rejs w dół rzeki i wydostać się z niepogody – to także warto wziąć pod uwagę.

1 Comment

  1. Krzysztof

    Żeby wybrać odpowiedni ponton trzeba na to poświęcić sporo czasu – myślę, że warto wybrać ponton większy tak, żeby można było zabrać na wyprawę znajomych. Do tego zainwestować w jakiś silnik zaburtowy. Fajne są pontony Kolibri czy Bark.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.