Sposób na domową siłownię – sprzęt i nie tylko

Bez względu na to, z jakiego powodu decydujesz się na zorganizowanie domowej siłowni – nie uda Ci się, jeśli nie zainwestujesz w dobry sprzęt. Na początek nie trzeba jednak wiele. Potrzebny będzie CI odpowiedni mindset (przyp.nastawianie) oraz kilka podstawowych elementów do ćwiczeń siłowych:

  • ławka z modlitewnikiem,

  • zestaw gryfów (lekko łamany, para krótkich, gryf prosty)

  • stojaki pod sztangę

Jeśli chodzi o samą ławkę postaw na taką wyposażoną w regulowany skos – najlepiej ujemny. W temacie ciężarów (zakładam, że jesteś początkującym w tym temacie) wystarczający będzie zestaw na 50 kg. W ramach zdobywanych postępów będziesz mógł sobie spokojnie dokupywać dodatkowe obciążenia. Takowe mini domowe siłownie można kupić zarówno w gotowych zestawach, jak i samemu skompletować. Na czym lepiej wyjdziesz? Ciężko powiedzieć. Najważniejsze jest to, byś kupował te elementy ze sprawdzonego źródła, bo inaczej – zamiast świetnie urządzonej, domowej siłowni będziesz miał w domu kupę złomu. Oczywiście serdecznie zapraszamy do naszego sklepu po dobry sprzęt.

Rower treningowy, powietrzny, z oporem powietrznym MP6590 HMS Rower treningowy,
powietrzny, z oporem
powietrznym MP6590
HMS
899.00 zł
765.00 zł
Rower magnetyczny, treningowy, programowany M0410 HMS Rower magnetyczny,
treningowy,
programowany M0410
HMS
1,299.00 zł
1,075.00 zł
Rower magnetyczny M5812-i HMS Rower magnetyczny
M5812-i HMS
1,985.00 zł
1,785.00 zł

Idąc dalej – warto również pomyśleć o drążku, dzięki któremu można skutecznie ćwiczyć swoje plecy. Są różne rodzaje, dzięki którym – możesz plecy ćwiczyć w różny sposób. Im ich więcej w Twoim domu – tym lepiej dla Ciebie. Są to np. drążki wąskie, drążki do ściany, drążki rozporowe a nawet drążki do sufitu z różnymi uchwytami. Możliwości jest sporo – zatem na pewno znajdziesz te najlepiej dopasowane do Twoich ograniczeń związanych z pomieszczeniem i budżetem. Nie zapomnij o tym, by każdy z tych drążków porządnie zamontować i ostrożnie wypróbować ;).

Jeśli masz jeszcze trochę więcej miejsca i pieniędzy możesz też rozważyć inne, bardzo użyteczne sprzęty, takie jak:

  • poręcze do pompek

  • ławeczka skośna do brzucha

Tak czy inaczej przyda Ci się pomieszczenie o wielkości minimumi 4 x 3 m. Każda mniejsza klitka to małe szanse na mądre rozłożenie sprzętu do ćwiczeń i innych dodatkowych bajerów, jak np. sprzętu audio.

I pamiętaj!

Bez względu na to czy masz mega wypasioną siłownię czy też spartańskie warunki do ćwiczeń – zawsze i wszędzie najważniejsza jest motywacja, upór i konsekwencja w realizacji ćwiczeń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.