Sposób na domową siłownię – sprzęt i nie tylko

Bez względu na to, z jakiego powodu decydujesz się na zorganizowanie domowej siłowni – nie uda Ci się, jeśli nie zainwestujesz w dobry sprzęt. Na początek nie trzeba jednak wiele. Potrzebny będzie CI odpowiedni mindset (przyp.nastawianie) oraz kilka podstawowych elementów do ćwiczeń siłowych:

  • ławka z modlitewnikiem,

  • zestaw gryfów (lekko łamany, para krótkich, gryf prosty)

  • stojaki pod sztangę

Jeśli chodzi o samą ławkę postaw na taką wyposażoną w regulowany skos – najlepiej ujemny. W temacie ciężarów (zakładam, że jesteś początkującym w tym temacie) wystarczający będzie zestaw na 50 kg. W ramach zdobywanych postępów będziesz mógł sobie spokojnie dokupywać dodatkowe obciążenia. Takowe mini domowe siłownie można kupić zarówno w gotowych zestawach, jak i samemu skompletować. Na czym lepiej wyjdziesz? Ciężko powiedzieć. Najważniejsze jest to, byś kupował te elementy ze sprawdzonego źródła, bo inaczej – zamiast świetnie urządzonej, domowej siłowni będziesz miał w domu kupę złomu. Oczywiście serdecznie zapraszamy do naszego sklepu po dobry sprzęt.

Rower magnetyczny M1611 HMS Rower magnetyczny
M1611 HMS
799.00 zł
685.00 zł
Rower magnetyczny M2005 biały HMS Rower magnetyczny
M2005 biały HMS
859.00 zł
799.00 zł
Rower magnetyczny M2005 szary HMS Rower magnetyczny
M2005 szary HMS
859.00 zł
799.00 zł

Idąc dalej – warto również pomyśleć o drążku, dzięki któremu można skutecznie ćwiczyć swoje plecy. Są różne rodzaje, dzięki którym – możesz plecy ćwiczyć w różny sposób. Im ich więcej w Twoim domu – tym lepiej dla Ciebie. Są to np. drążki wąskie, drążki do ściany, drążki rozporowe a nawet drążki do sufitu z różnymi uchwytami. Możliwości jest sporo – zatem na pewno znajdziesz te najlepiej dopasowane do Twoich ograniczeń związanych z pomieszczeniem i budżetem. Nie zapomnij o tym, by każdy z tych drążków porządnie zamontować i ostrożnie wypróbować ;).

Jeśli masz jeszcze trochę więcej miejsca i pieniędzy możesz też rozważyć inne, bardzo użyteczne sprzęty, takie jak:

  • poręcze do pompek

  • ławeczka skośna do brzucha

Tak czy inaczej przyda Ci się pomieszczenie o wielkości minimumi 4 x 3 m. Każda mniejsza klitka to małe szanse na mądre rozłożenie sprzętu do ćwiczeń i innych dodatkowych bajerów, jak np. sprzętu audio.

I pamiętaj!

Bez względu na to czy masz mega wypasioną siłownię czy też spartańskie warunki do ćwiczeń – zawsze i wszędzie najważniejsza jest motywacja, upór i konsekwencja w realizacji ćwiczeń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.