Snowboard dla początkujących

Osoby, które dopiero myślą o rozpoczęciu jazdy na desce, zazwyczaj stoją przed wyborem odpowiedniego sprzętu. Do podstawowych jego elementów należą: deska, buty, wiązania, kask, gogle, odzież. Nie jest tego mało, ale wszystko jest naprawdę niezbędne. Można oczywiście zaopatrzyć się dodatkowe gadżety typu szmatka do przecierania gogli (o ile nie ma jej w komplecie) czy ochraniacze (przydadzą się na początku nauki ze względu na sporą ilość upadków).

Kiedy już skompletujemy sprzęt, a do rozpoczęcia sezonu zostanie nam kilka tygodni, warto pomyśleć o poprawie kondycji i wytrzymałości. Unikniemy dzięki temu takich niedogodności, jak zakwasy.

W początkowym etapie nauki nie powinniśmy się skupiać na trickach, tylko na nauce upadania i podnoszenia się po upadku. Oczywiście ten etap przysporzy nam siniaków, ale właśnie po to by uchronić się przed bolesnymi upadkami, warto kupić komplet ochraniaczy.

Jeżeli stoimy już przed wyborem odpowiedniego sprzętu, a wcześniej nie jeździliśmy lub robiliśmy to sporadycznie, warto zainwestować w deskę typu All-Mountain ze względu na to, że jest najbardziej uniwersalna. Deska powinna sięgać użytkownikowi do brody i znajdować się w odpowiednim przedziale wagowym, a także być lekka. Buty muszą trzymać kostkę i być dość wygodne. Kupując kurtkę i spodnie pamiętajmy o wygodzie, i dobrych parametrach termicznych, nie jedynie o nowoczesnym designie.

Osoby, które nie mają doświadczonych znajomych, a chcą się nauczyć jeździć, mogą pomyśleć o wynajęciu instruktora. Nie jest to tania opcja, ale na pewno nauczymy się podstaw jazdy od profesjonalisty.