Snowboard – czyli jednak deska zamiast dwóch!

Jazda na nartach to niekwestionowany król zimowych sportów – tych zawodowych i rekreacyjnych. A jednak nie brakuje i takich miłośników białego szaleństwa, którzy zdecydowanie swobodniej i lepiej czują się na jednej, szerszej desce do jazdy, niż na dwóch długich i cienkich. Snowboarding, jako samodzielny sport liczy sobie już co prawda kilka dziesięcioleci historii, ale wciąż jest postrzegany jako innowacyjny styl pokonywania górskich tras.

Snowboard – dla ekscentryków?

Przez kilka dekad oswajania deski snowboardowej wypracowano kilka metod uprawiania tego sportu. Zależnie od preferencji każdego uczestnika tej zabawy, jazda może być obliczona na rozwijanie jak największej prędkości albo wykonywanie bardziej interesujących akrobacji i trików. Snowboard zyskał sobie sławę sportu dla osób, które rozpiera energia i kreatywność, które szukają nowych wrażeń i rozwiązań. Niektórzy miłośnicy snowboardu przyznają szczerze, że taki styl jazdy jest dla nich znacznie wygodniejszy, niż walka z okiełznaniem nart. Trudno zaś zaprzeczyć, że snowboarding może być świetnym zimowym treningiem dla ciała. Dzięki takiej nieco szalonej jeździe można:

  • wzmocnić mięśnie – nie tylko nóg, ale i tułowia

  • uelastycznić kręgosłup

  • poprawić koordynację ruchową

  • ćwiczyć zmysł równowagi

  • przyspieszyć pracę serca, a przez to także je wzmocnić

  • gruntownie dotlenić cały organizm

  • spalić kalorie

  • uwolnić hormony szczęścia.

Gogle narciarskie, snowboardowe, dziecięce FLIZZ LG Uvex Gogle narciarskie,
snowboardowe,
dziecięce FLIZZ LG
Uvex
179.90 zł
125.99 zł
Gogle narciarskie, snowboardowe, dziecięce WIZZARD DL MIRROR Uvex Gogle narciarskie,
snowboardowe,
dziecięce WIZZARD
DL MIRROR Uvex
199.90 zł
139.99 zł
Gogle dziecięce lustrzane SLIDER FM różowe Uvex Gogle dziecięce
lustrzane SLIDER FM
różowe Uvex
219.90 zł
153.99 zł
Gogle narciarskie, snowboardowe, podwójna szyba G-99 Arctica Gogle narciarskie,
snowboardowe,
podwójna szyba G-99
Arctica
215.00 zł
171.99 zł

Oczywiście przygotowując się do szusowania na choćby jednej desce po ośnieżonych stokach, należy zadbać o podobną wyprawkę, co narciarze. Po wybraniu deski snowboardowej warto rozejrzeć się między innymi za dobrym ochraniaczem na kręgosłup, który nie tylko zminimalizuje ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń czy kontuzji poniesionych wskutek gwałtownych ruchów, ale także zadziała amortyzująco podczas ewentualnego upadku. W dalszej kolejności warto rozejrzeć się za ciepłą i nieprzemakalną, ale i niekrępującą ruchów odzieżą wierzchnią. Do całego stroju wypada dobrać rękawice, a także gogle – które ochronią wzrok przed silnym słońcem i tym samym pomogą poruszać się po nasłonecznionym zboczu. Nie można zapomnieć także o zestawie stosownych ochraniaczy – które przydadzą się wszystkim snowboardzistom, nie tylko tym początkującym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.