Sanki – zabawa nie tylko dla dzieci

W oczekiwaniu na białą zimę już wielu z nas przeszukuje garaże, piwnice czy też strychy w celu znalezienia sanek, na których to najmłodsi członkowie rodziny będą ślizgać się, bawić i cieszyć. Rodzicom niejednokrotnie pewnie zaczną się przypominać stare, dobre czasy – podczas których podobnie jak ich dzieci  radowali się tą zimową aktywnością, dlatego też chętnie uczestniczą w tych zabawach. Niestety mocno ograniczeni, gdyż dziecięce sanki z pewnością nie nadają się do tego, by dorośli mogli się na nich czuć komfortowo, zresztą – zwykle są ograniczone do ciężaru, który jasno wskazuje na to,  że wyprodukowano je właśnie z myślą o dzieciach.

Tak, sanki dla dorosłych istnieją!

Mamy jednak wspaniałą wiadomość dla wszystkich amatorów jazdy na sankach – niektóre marki pomyślały i o tym, by w odpowiedzi na potrzeby swoich Klientów stworzyć linię sanek, które przeznaczone są dla dorosłych. Jedną z nich jest niemiecka firma KHW, której to produkty (zarówno sanki dla dzieci, jak i dorosłych) wyróżniają się wysoką jakością, solidnością i precyzją wykonania. Nic dziwnego, bowiem KHW to marka z tradycjami – swoją działalność rozpoczęła już 1948 roku i od tego czasu niezmiennie jest godną zaufania firmą, której produkty w 70 % trafiają na rynki zagraniczne.

Czym charakteryzują się sanki dla dorosłych?

Podobnie jak solidne sanki typu dziecięcego i te są amortyzowane. Zawsze warto zainwestować w te wykonane z trwałego, dwukomponentowego tworzywa. Warto zwrócić uwagę na płozy – porządne sanki posiadają płozy ze stali nierdzewnej oraz są pokryte za pomocą antypoślizgowego materiału. Dzięki zastosowaniu w sankach dla dorosłych stalowych hamulców oraz podniesionej części tylnej można liczyć na to, że świetnie sprawdzą się w warunkach o różnych stopniach zaśnieżenia. Polecamy także modele ergonomiczne, dzięki czemu można czuć się bezpieczniej i komfortowo podczas białego szaleństwa. Zanim kupisz takie sanki zapytaj też o kwestię ich nośności – im lepsza, tym więcej zabawy.

Co ponadto?

  • Wytrzymują większe obciążenie (zwykle do 100-110 kilogramów).
  • odporne na niskie temperatury (nawet do -20 stopni!).
  • Można dostać modele wyposażone w kierownice, co ułatwia sterowanie.
  • Znajdziesz modele oferujące możliwość użytkowania ich przez 1 bądź 2 osoby.

Podsumowując, sanki dla dorosłych zostały idealnie stworzone dla starszych wielbicieli aktywnego, zimowego wypoczynku.  A z racji tego, że zwykle zestawiają w sobie wyjątkowy design i właściwości użytkowe – nadają się również jako prezent pod choinkę czy też na inną okazję. Dostępne w naszym sklepie modele sanek Snow Future oraz Snow Speed wspominanej wyżej firmy KHW to idealny przykład łączenia w jednym produkcie wszystkich tych istotnych właściwości. Ponadto posiadają one ważne certyfikaty GS, CE, które świadczą o ich wysokiej klasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.