Rolki dla dzieci

Rodzice często zastanawiają się, jakie rolki kupić dla dzieci, żeby były bezpieczne. Oto kilka rad, na co zwrócić uwagę podczas zakupu rolek dla dzieci.

Rolki regulowane

Przede wszystkim doskonałym rozwiązaniem jest zakup rolek regulowanych, które można wydłużać w zakresie kilku rozmiarów. Dzięki temu zaoszczędzimy, bo długość wewnętrzna buta „rośnie” wraz ze stopą malca, zapewniając w ten sposób komfortową, bezpieczną jazdę oraz dobre dopasowanie. Zabezpieczenia stosowane w rolkach pomogą uniknąć samoistnej zmiany rozmiaru podczas jazdy.

Przykłady bezpiecznych rolek regulowanych dla dzieci >>>

Zapięcie

Poza tym warto zwrócić uwagę na zapięcie: powinno gwarantować dobre trzymanie stopy tak, by zabezpieczać przed kontuzjami typu skręcenia kostki. Większość markowych rolek posiada 3 rodzaje zapięć: pasek na rzep, system sznurowania i klamrę z regulacją. To gwarantuje, że stopa będzie stabilna, nie będzie się wykrzywiać podczas jazdy.

Rolko-wrotki dla najmłodszych

Naukę jazdy na rolkach mogą zaczynać już dzieci w wieku 4-ech lat. Specjalnie dla nich polecamy rolko-wrotki, które posiadają możliwość mocowania kółek zarówno w jednej osi, jak i jednego z przodu a dwóch z tyłu. Równoległa pozycja kółek jest idealna do nauki jazdy, ponieważ zwiększa stabilność, pomaga zachować równowagę, a tym samym poprawia bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo rolko-wrotki są regulowane, więc kiedy dziecko podrośnie i nabierze wprawy w jeżdżeniu, można nie tylko ustawić kółka w jednej osi, ale i dopasować rozmiar buta do stopy dziecka.

Zobacz praktyczne rolko-wrotki >>>

Kask i ochraniacze

Myśląc o bezpiecznej jeździe na rolkach nie należy zapominać o kasku i ochraniaczach. Kask ma za zadanie chronić głowę podczas upadku, jest niezbędny dla dzieci i wszystkich osób, które uczą się jeździć. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego kask jest wykonany, oraz na ilość otworów wentylacyjnych – to ostatnie ma niebagatelne znaczenie podczas jazdy w ciepłe letnie dni.

Ochraniacze chronią nadgarstki, kolana i łokcie w momencie upadku, amortyzują i zabezpieczają przed otarciami. Powinny być sztywne, mieć anatomiczny kształt, dobrą wentylację i zabezpieczenie przed zsuwaniem się.

Warto pamiętać, że można kupić zestaw rolek razem z ochraniaczami – dbałość o bezpieczną jazdę na rolkach naszych dzieci wcale nie musi oznaczać przepłacania. Zestawy są na ogół tańsze niż zakup rolek i ochraniaczy oddzielnie.

Zobacz przykłady zestawów rolek dla dzieci wraz z ochraniaczami >>>

Markowe rolki

Dobrej jakości rolki i ochraniacze posiadają certyfikaty bezpieczeństwa gwarantujące, że sprzęt spełnia normy i jest w 100% bezpieczny. Takie certyfikaty posiadają jedynie markowe rolki, w przeciwieństwie do tanich z supermarketu. Poza tym, markowe rolki produkowane są przez firmy z wieloletnim doświadczeniem w tej branży, jak np. amerykański Rollerblade istniejący od początku lat 80. XX wieku. Markowe rolki dla dzieci posiadają doskonałą jakość wykonania, były testowane pod kątem bezpieczeństwa – są oczywiście droższe niż rolki z supermarketu, ale czy warto oszczędzać na bezpieczeństwie – a więc na zdrowiu i życiu naszych dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.