Puchar Polski Dog Orient 2014 w Sobótce

22 listopada w Sobótce, w rejonie masywu Ślęży odbył się finał Pucharu Polski – Dog Orient 2014, rozpoczęcie imprezy zostało zaplanowane na godzinę 9:30, a relacją z tego wydarzenia postanowiła podzielić się z nami jedna z uczestniczek, która zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Ostatni start w psich zawodach, w tym roku zaznaczony był już w kalendarzu dawno temu – taka okazja przecież nie zdarza się dwa razy.
Po pierwsze za sprawą terminu – koniec listopada (mało kto organizuje w tym czasie interesujące imprezy), a po drugie miejsce – Masyw Ślęży, który jest przeze mnie rzadko odwiedzany „zawodowo”.

Po przyjeździe na miejsce zawodów szybka rejestracja i pierwsza niespodzianka: mapa turystyczna (taka jaką można kupić w każdym sklepie) bez punktów kontrolnych.
Organizator zadbał o podniesienie ciśnienia jeszcze przed startem, bo trzeba było samemu nanieść punkty kontrolne na swoją mapę posługując się poniższą ściągą
zdjęcie 1b
Niektórzy uczestnicy wręcz wyrażali swój „podziw” dla pomysłowości organizatora. Do zaliczenia mieliśmy 12 PK w obowiązkowej kolejności, w tym jeden punkt odżywczy.
Ruszyliśmy zgodnie z planem o 9:30 i po ok.200 metrach zaczęło się krótkie acz strome kamieniste podejście na pierwszą Wieżycę. Stawka od razu się rozciągnęła i z przodu zostali tylko najszybsi w podejściach. Na szczycie był 1 PK i od razu bardzo stromy zbieg za którym trzeba było skręcić w lewo. Główna ścieżka biegła prosto przed siebie i pewnie sporo osób tamtędy pobiegło. Kolejne punkty aż do PK 6 zdobywało się bez większych problemów. Czasami trzeba było pewne rzeczy wpisać na karcie startowej, czasami był tylko perforator.

zdjęcie 2

Na punkcie odżywczym czekała następna niespodzianka tym razem w postaci domowego ciasta w trzech odsłonach. Niestety z braku czasu i konieczności szybkiego biegu dalej poczęstowałam się tylko jednym, mogę Wam zdradzić, że było przepyszne. PK 7 to gwóźdź całego programu (a dla niektórych gwóźdź do trumny, jak się później okazało na mecie) – na mapie zaznaczone jako Polana z Dębami, między dwoma ścieżkami, wiec teoretycznie łatwy, prosty i przyjemny. Niestety, nie było żadnej polany, ani żadnej nawet mikro ścieżki która by do niego prowadziła – nawet z odległości 5 metrów był ledwo widoczny. Czesaliśmy teren wokół punktu około 20 minut, pośród ostrych krzaków i  jeżyn, no ale przecież co to za zawody gdzie wszystko jest łatwe, proste i przyjemne.

Trasa i umieszczenie samych PK dawała dużo wariantów dojścia. Wielkie podziękowania dla organizatora za ciekawy teren. Dwa razy pobiegliśmy prosto na azymut, dzięki temu strata do zwycięzcy (mężczyzny) była tylko 10 minutowa. W klasyfikacji generalnej zajęłam 3 miejsce, wśród kobiet 1 z czasem 3:14, dystans 25 km w mokrym, śliskim i kamienistym terenie.

Bardzo podobały mi się całe zawody, bardzo interesujące nagrody, a przede  wszystkim super atmosfera. W zawodach wzięło udział około 50 uczestników i myślę, że każdy na mecie był zadowolony (nawet Ci którzy nie znaleźli PK 7) bo liczy się nie tylko wygrana, ale głównie spotkanie z ciekawymi ludźmi i naszymi psiakami.”

Autor: Marzka

Wyniki odnajdziecie odwiedzając ten adres:
http://www.dogorient.pl/files/Sobotka2014.pdf

Galeria z wydarzenia:

imagezdjęcie 3zdjęcie 2b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *