Problemy z rozkładaniem namiotu na biwak?

Biwak to doskonała rozrywka dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jest to także rosnący w popularności sposób na spędzenie ferii bądź wakacji, dlatego można napotkać się na coraz większą ilość amatorów campingu, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nowym hobby. Niestety, biwakowanie nie należy do najłatwiejszych zajęć, dlatego nie będąc odpowiednio przygotowani, możemy napotkać się na liczne trudności.

Najlepszy namiot dla początkujących

Najczęstszym problemem początkującego biwakowicza jest rozkładanie namiotu. Wiele osób zakłada, że czynność ta jest na tyle mało skomplikowana, że poradzą sobie nawet bez instrukcji, aby następnie znaleźć się w kryzysowej sytuacji, wieczorem, w środku lasu i pod gołym niebem. Jeśli zaopatrzyliśmy się w model namiotu biwakowego, którego montaż opiera się na linkach i kołkach, to faktycznie, bez odpowiedniej wprawy, może okazać się on wyjątkowo trudny i czasochłonny. Amatorom campingu zaleca się raczej prostsze egzemplarze, cechujące się konstrukcją zaprojektowaną z myślą o intuicyjnej instalacji.

Światło chemiczne 15,5 cm mix kolorów 1szt. Rockland Światło chemiczne
15,5 cm mix kolorów
1szt. Rockland
5.99 zł
Młotek kempingowy, do wbijania śledzi, szpilek Meteor Młotek kempingowy,
do wbijania śledzi,
szpilek Meteor
7.90 zł
Szpilki do namiotu 19cm 10 szt. Rockland Szpilki do namiotu
19cm 10 szt.
Rockland
19.99 zł
Szpilki do namiotu 26cm 10 szt. Rockland Szpilki do namiotu
26cm 10 szt.
Rockland
24.99 zł

Duży czy mały – jakie namioty poleca się na biwak?

Jedną z kluczowych kwestii podczas wyboru namiotu powinien być jego rozmiar. Na rynku można znaleźć naprawdę szeroki wybór tych sprzętów, w tym wiele modeli wyspecjalizowanych. Podejmując decyzję, należy sugerować się przede wszystkim:

  • ilością biwakujących osób
  • przewidzianymi warunkami atmosferycznymi
  • terenem, na którym będziemy rozkładać namiot
  • możliwością wygodnego transportu
  • planowaną długością pobytu w danym miejscu
  • naszymi wymaganiami odnośnie komfortu

Rzecz jasna, każdy ma swoje osobiste preferencje, lecz pewne wyznaczniki znacznie ułatwiają skuteczną analizę poszczególnych ofert. Jeśli planujemy camping w środek lata, gdy zapowiadane noce mają być suche i ciepłe, wystarczy namiot o lekkiej konstrukcji, który będzie łatwy w przenoszeniu. Gdy spodziewamy się, że będzie doskwierać nam deszcz i wilgoć, warto jest zainwestować w nieco droższy namiot z dobrego gatunkowo materiału wodoodpornego. Biwakowicze często narzekają także na obecność komarów, much i innych, irytujących owadów – w celu pozbycia się ich, namioty wysokiej jakości wyposaża się w praktyczną moskitierę.

O rozmiarze wybranego namiotu powinno się decydować przede wszystkim bazując na dostępnej przestrzeni, a także planowanym czasie pobytu. Dłuższe campingi wymagają większych namiotów, które zapewnią lepsze warunki do życia i dostateczną ilość miejsca na nasz prowiant, wyposażenie oraz odzież.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.