Powrót do szkoły, czy na pewno masz już wszystko?

Mówią, że wszystko co dobre, szybko się kończy – a wakacyjne podróże i letni relaks to bardzo dobre strony najcieplejszej pory roku. Ale wraz ze schyłkiem lata przychodzi czas na to, żeby przygotować się do zupełnie innego rodzaju przygód. Gdy wielkimi krokami zbliża się kolejny rok szkolny, otwierają się jednak zupełnie nowe możliwości – znów można dowiadywać się nowych rzeczy, prowadzić intrygujące projekty i doświadczenia, zawierać nowe przyjaźnie i przeżywać przygody z rówieśnikami. Jednak żeby to wszystko się udało, trzeba pojawić się w szkole odpowiednio wyekwipowanym. U schyłku wakacji trzeba po prostu zrobić ważne zakupy, dokładnie przeglądając asortyment działu z przyborami szkolnymi.

Przed tobą powrót do szkoły, czy masz już wszystko?

Plecak – to absolutna podstawa. Jeśli ten z poprzednich lat musiał odejść na zasłużoną emeryturę, musisz znaleźć sobie kolejnego kompana na szkolne dni. Oczywiście, to bardzo ważne żeby wyglądał świetnie, żeby można było dobrze się z nim czuć, nosząc go na ramieniu – ale zwróć też uwagę na różne ważne szczegóły. Zastanów się, ilu i jakich kieszonek potrzebujesz, upewnij się, że szelki są wytrzymałe i wygodne – spójrz na całokształt, ale i dostrzeż kluczowe detale. Dobra wiadomość jest taka, że różnorodność w świecie szkolnych plecaków jest tak duża, że z pewnością znajdziesz model, który cię usatysfakcjonuje. Kiedy już go upatrzysz, zdobędziesz pomocnika do noszenia książek, stroju na w-f i wielu innych przedmiotów, których będziesz potrzebować podczas szkolnych przygód.

Kiedy upewnisz się, że dobry plecak czeka na to, żeby czymś go wypełnić, musisz pomyśleć o wszystkich potrzebnych przyborach – bardzo ważnych drobiazgach, które okażą się niezbędne podczas kolejnych lekcji. Upewnij się więc, że masz zapas zeszytów, a na wszelki wypadek zaopatrz się też w teczkę, która przyda się do przechowywania kserówek albo dokumentów, a i pakiet karteczek do sporządzania notatek na pewno się przyda. Oczywiście, żeby zrobić jakieś notatki, trzeba mieć też zestaw ołówków i długopisów (korektor też się przyda), a także ładny i funkcjonalny piórnik, który je wszystkie pomieści. A jeśli na co dzień piszesz piórem, nie zapomnij przed nowym rokiem szkolnym zdobyć zapasowe naboje. Z myślą o lekcjach matematyki znajdź sobie dobry zestaw linijek i ekierek, nie zapomnij o cyrklu.

Spora gama kolorowych pomocy przyda się podczas lekcji plastyki: zadbaj o to, żeby mieć:

  • własne farby (plakatowe i akwarelowe)
  • pędzle
  • kredki
  • pastele
  • węgiel rysunkowy
  • plastelinę

Jest też kilka rzeczy, które mogą się przydać w wielu sytuacjach, a chodzi o artykuły szkolne, takie jak: kolorowe pisaki, nożyczki, klej, dziurkacz i zszywacz. Brzmi jak podręczny zestaw biurowy, ale naprawdę mając w zanadrzu wszystkie te wielkie drobiazgi jest się przygotowanym do podjęcia wielu wyzwań, jakie mogą nadarzyć się podczas dnia w szkole.

Tak więc czas na powrót do szkoły, czy masz już wszystko? Sprawdzając stan swojego wyposażenia sprawdź jeszcze, czy masz zapas kredy chodnikowej – bo przecież ta świetnie się nada do zabawy na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.