Nordic Walking – bo każdy może spacerować!

Spacerowanie zawsze było i zawsze będzie najlepszym sposobem na to, by cieszyć się aktywnością – bez względu na swój wiek lub okoliczność. Lekarze zawsze polecają spacerowanie w ramach trwającej rehabilitacji dla chorych na serce, jest to też dobre dla pacjentów chorych na osteoporozę, artretyzm, chorych na stwardnienie rozsiane, a także wielu, wielu innych. Jest to bezpieczne i bardzo skuteczne. Prawie każdy może spacerować!

Teraz istnieje sposób na to, by zamienić zwykły spacer w cudownie korzystną aktywność fitness. Wystarczy zakupić kijki i stosując techniki Nordic Walking, można zmaksymalizować korzyści wynikające ze spacerowania chodzenia i zacząć cieszyć się także wielością innych dodatkowych korzyści, które z tego wynikną. I jedną z najlepszych korzyści jest to, że nawet nie wiesz, że Twoje ciało pracuje ciężej.

Kije do Nordic Walking to także dodatkowy element bezpieczeństwa na spacerze. Dają ci równowagę i stabilność, więc nawet ludzie, którzy mają z tym problemy mogą naprawdę skorzystać bardziej ze spacerowania, wybierając chodzenie z kijkami. Praktycznie każdy bez względy na swój poziom sprawności fizycznej może korzystać z Nordic Walking.

Z Nordic Walking – możesz więcej!

Nordic Walking to spalanie do 40% więcej kalorii niż ilość spalana w trakcie normalnego chodzenia. Wyobraźmy sobie, że uda nam się spalić do 400 kalorii na godzinę w porównaniu do 280 na godzinę w trakcie normalnego chodzenia. A następnie za pomocą odpowiedniej techniki można dodatkowo zwiększyć spalanie kalorii nawet jeszcze bardziej. Aktywność ta może być dostosowana do poziomu sprawności każdego z nas. Jeśli tylko szukasz sposobu urozmaicenia swojego spaceru lub jesteś entuzjastą spędzania czasu na świeżym powietrzu wiedz, że dodając kije i techniki Nordic Walking możesz zyskać znaczenie więcej.

Chodzenie z kijkami pozwala osiągnąć taką samą intensywność ćwiczeń, jak podczas wielu innych treningów, ale co najważniejsze, tutaj robisz bez zauważalnego wysiłku. Wcale nie będziesz czuł, że ćwiczysz bardziej intensywnie, ale Twoje całe ciało będzie w to wszystko zaangażowane automatycznie – dzięki czemu spacer przyjmie przyjemną formą treningu. To wzmacnia górną część ciała, brzuch, mięśnie klatki piersiowej, pleców, szyi i ramion. Nordic Walking wykorzystuje około 90% wszystkich mięśni w organizmie, a także faktycznie zmniejsza nacisk na stawy.

Wymienne talerzyki na kije Nordic Walking 2szt. Nils Wymienne talerzyki
na kije Nordic
Walking 2szt. Nils
9.50 zł
5.90 zł
Nakładki do kijów nordic walking , osłony na groty 2szt Sportvida Nakładki do kijów
nordic walking ,
osłony na groty
2szt Sportvida
10.00 zł
7.99 zł
Pokrowiec na kije nordic walking Sportvida Pokrowiec na kije
nordic walking
Sportvida
15.00 zł
9.99 zł
Nakładki do kijów, osłona grotu 2szt. CALLOUS Spokey Nakładki do kijów,
osłona grotu 2szt.
CALLOUS Spokey
12.00 zł
9.99 zł

Technika Nordic Walking jest łatwa do opanowania. To bardzo prosty sposób narciarstwa biegowego bez śniegu. W rzeczywistości, Nordic Walking pierwotnie jest znany jako sposób na profesjonalne trening dla narciarzy w celu utrzymania formy i praktyki poza sezonem. Można to wykonywać niemal w każdych warunkach pogodowych. Nawet na śniegu – bo kije to stabilność, dzięki nim możesz ustrzec się przed poślizgnięciem i upadkiem podczas spaceru.

Jednak w tym wszystkim najlepsze jest to, że Nordic Walking to pewność, że będziesz w dobrym nastroju. Jest to zabawa, która jest energiczna i relaksująca. Zatem jeśli lubisz spacery i cieszysz się każdą okazją do spędzania czasu na zewnątrz, spróbuj Nordic Walking, a obiecuję ci, że nie będziesz rozczarowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.