Łyżwy na wyprzedaży. Czy warto kupować po sezonie?

Posezonowe wyprzedaże bardzo skutecznie nas kuszą. Obiecują, że zaoszczędzimy pieniądze, wydając znacznie mniej, niż przymierzając się do zakupów tuż przed sezonem lub w jego trakcie. Do wyprzedaży można podchodzić dwojako: z ogromnym entuzjazmem, szykując się na upolowanie wyjątkowych okazji lub z dystansem – zastanawiając się, czy wyprzedaż to nie sposób na pozbycie się tego, co nie bez powodu nie sprzedało się wcześniej. Jak może wyglądać ta sytuacja w przypadku łyżew?

Zalety i wady

Jak w wielu innych branżach, także wyprzedaże sprzętu sportowego organizuje się po to, by jak najwięcej modeli z asortymentu przygotowanego na dany sezon, znalazło swoich właścicieli. Jeśli rozglądamy się wśród produktów dobrej marki, proponującej łyżwy o uznanej jakości, nie musimy obawiać się o jakość wyprzedawanych łyżew. Zawsze jednak warto zachować czujność i nie kupować kota w worku. Dla porządku warto przypomnieć, wśród jakich łyżew można się rozglądać, gdy planuje się taki zakup. Nasz wybór może paść na łyżwy:

  • figurowe – wbrew nazwie, sugerującej wysublimowaną rozrywkę dla osób wyjątkowo zręcznych, są przeznaczone do rekreacyjnej jazdy; są odpowiednie dla każdego, kto stawia na lodzie swoje pierwsze kroki, głównie z uwagi na płozę, która z tyłu jest nieco wydłużona, dając nodze odpowiednie podparcie

  • hokejowe – tworzone z myślą o jeździe szybkiej, wręcz wyczynowej; asortyment takich modeli powinni przeglądać przede wszystkim ci, którzy szukają w lodowej rozrywce większych emocji i bardziej skomplikowanych wyzwań.

Rolki + łyżwy + wrotki 4w1, łyżworolki dziecięce regulowane NH0320A Rolki + łyżwy +
wrotki 4w1,
łyżworolki
dziecięce
regulowane NH0320A
159.00 zł
119.00 zł
3w1: łyżwy + rolki + wrotki regulowane dziecięce NH1105A różowe Nils Extreme 3w1: łyżwy + rolki
+ wrotki regulowane
dziecięce NH1105A
różowe Nils
Extreme
199.00 zł
119.99 zł
3w1: łyżwy + rolki + wrotki regulowane dziecięce NH1105A żółte Nils Extreme 3w1: łyżwy + rolki
+ wrotki regulowane
dziecięce NH1105A
żółte Nils
Extreme
199.00 zł
119.99 zł
3w1: łyżwy + rolki + wrotki regulowane dziecięce NH1105A niebieskie Nils Extreme 3w1: łyżwy + rolki
+ wrotki regulowane
dziecięce NH1105A
niebieskie Nils
Extreme
199.00 zł
119.99 zł

Ty, co może przemawiać przeciwko kupowaniu łyżew po sezonie, jest aspekt czysto praktyczny, sprawdzający się zwłaszcza w przypadku młodych osób, którym jeszcze nie skończyły rosnąć stopy. Kupując parę łyżew tuż po sezonie ryzykuje się czasem, że wraz z nadejściem kolejnego wybrana za wcześnie para nie będzie leżeć na nogach tak dobrze, jak powinna. A to przecież komfort stóp jest kluczową kwestią, gdy dokonuje się wyboru takiego sprzętu sportowego. Z pewnością nie warto też kupować łyżew „na wyrost”, bo jest niewielkie prawdopodobieństwo, że podczas zimowego sezonu buty okażą się dobrze dobrane. Jazda w źle dopasowanych łyżwach może szybko stracić walory przyjemności, a nawet zagrozić bezpieczeństwu łyżwiarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.