Łyżworolki dla dzieci – dlaczego to dobry pomysł?

Jako rodzic starasz się mieć dla swojego dziecka odpowiedź na każde pytanie, radę na każdy problem i wskazówkę w każdej trudnej sytuacji. Dbasz o to, żeby twoja latorośl miała wszystko, co potrzebne jej do harmonijnego rozwoju i usiłujesz wyeliminować ewentualne pułapki. Najpoważniejsza ze wszystkich pułapek to oczywiście brak ruchu – a czyha na każde dziecko, bo siedzący tryb życia wiąże się w obecnych czasach nie tylko z nauką, ale i z odpoczynkiem.

Właśnie dlatego szukasz takiego rodzaju zabawy, która pozwoli twojemu dziecku spędzić czas i miło, i pożytecznie, aktywnie – i w końcu twoją uwagę przyciągają łyżworolki. Czy to byłby dobry wybór? Tak, z kilku powodów.

Łyżworolki dla dzieci, czyli zaproszenie do rekreacji

Małe dzieci robią to instynktownie – wybierają aktywną zabawę ruchową, nawet jeśli nie mają do niej żadnych akcesoriów. Na pewnym etapie życia do dobrej zabawy wystarczy trochę otwartej przestrzeni i sporo wyobraźni – ale z czasem to ciekawe sprzęty sportowe bardziej motywują do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a muszą wygrać pojedynek na przykład z najnowszym modelem playstation. Jeśli więc chcesz przypomnieć swojemu dziecku, jaką frajdę daje zabawa na dworze, sprezentuj mu parę butów do jazdy.

Jazda na rolkach czy łyżwach to niezwykła umiejętność i powinna zaintrygować małego odkrywcę – a już w czasie pierwszych lekcji dobrze wpłynie na jego układ ruchu. Dając w prezencie parę rolek albo łyżew, dajesz dziecku zaproszenie do niekończącej się zabawy, a jednocześnie narzędzia do trenowania kondycji, siły mięśni, do ćwiczenia koncentracji i równowagi. Poza tym, osiąganie kolejnych celów, czyli nauka kolejnych manewrów i powtarzanie tych samych sztuczek pomimo zdarzających się upadków, to doskonałe lekcje wytrwałości i cierpliwości.

No właśnie, łyżwy, rolki, a może połączenie obu – łyżworolki?

Za tym trzecim rozwiązaniem przemawia kilka argumentów. Wybierając takie buty do jazdy, którym można swobodnie zmienić płozy, dajesz swojemu dziecku zabawę na cały rok. Dajesz mu także wybór – żeby samo zdecydowało, który rodzaj skatingu najbardziej do niego przemawia. Łyżworolki dla dzieci mogą być najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy pomyśli się o jeszcze jednym aspekcie: wielu producentów przygotowujących sprzęt dla dzieci, proponuje modele regulowane, czyli takie które mogą rosnąć wraz ze stopami dziecka. Tym sposobem, przynosząc do domu pudełko dziecięcych łyżworolek, przynosi się tak naprawdę długoterminowe zaproszenie do pożytecznej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.