Kaski zimowe dla dzieci

Czy wasze pociechy są już przygotowane do sezonu zimowego? Szaleństwa na stoku zbliżają się wielkimi krokami. Oczywiście pewnie każdy ma już przygotowaną kurtkę zimową, lub kombinezon, jednakże dziś skupmy się na czymś innym, a mianowicie na bezpieczeństwie. Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę jak ważne jest posiadanie kasku przez najmłodszych użytkowników stoku. W górach co roku dochodzi do ogromnej liczby wypadków, z czego połowa z nich to wypadki podczas jazdy na nartach, czy snowboardzie. Podczas upadku, czy zderzenia na najpoważniejsze urazy narażona jest głowa, dlatego kask jest podstawowym wyposażeniem każdego miłośnika białego szaleństwa.

Przypominamy, że od stycznia 2012 roku dzieci i młodzież do szesnastego roku życia muszą włożyć kaski na głowy. Oczywiście to rodzice muszą dopilnować aby dziecko miało kask. Za jego brak przewiduje się mandat do 500 zł.

Kaski zimowe chronią przed urazami oraz pomagają utrzymać ciepło. Oczywiście kaski są dostępne w różnych wzorach, formach i kolorach. Jak wybrać odpowiedni kask i czym się kierować, przy jego doborze? Z pewnością najważniejszym kryterium będzie posiadanie certyfikatu. Takie kaski zapewnią naszym pociechom odpowiednie bezpieczeństwo.

Skorupa kasku powinna być wykonana z materiałów odpornych na zniszczenie i pęknięcia. Od wewnątrz kask powinien posiadać materiał absorbujący wstrząsy, np. EPS. Kaski muszą być dopasowane do rozmiarów głowy, tak aby móc w pełni chronić ją przed urazami. Jednakże nie należy przesadzać z dopasowaniem, uciskający kask nie zapewni bezpieczeństwa i będzie szalenie niewygodny. Kask powinien dobrze przylegać do głowy, nie powodując jednak zbędnego ucisku. Najlepiej zmierzyć obwód głowy dziecka, a następnie dodać do niego 2 centymetry. W ten sposób otrzymamy odpowiedni rozmiar kasku. Kaski zimowe są wyposażone w łatwa regulację obwodu za pomocą pokrętła. Dzięki temu jednym ruchem można dopasować kask, tak aby był jak najwygodniejszy. Taki system posiadają m.in. kaski z firmy Uvex.

Kaski zimowe dla dzieci posiadają wyjmowaną podszewkę, przyczepianą na rzepy. Zapewnia ona komfort termiczny, a możliwość jej odpięcia pomaga utrzymać kask w czystości. Odpowiednia ilość otworów wentylacyjnych sprawia, że kaski mogą być używane nawet podczas dużej aktywności.

Oczywiście kaski dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne, jednak dzieciom zależy także na odpowiedniej kolorystyce, czy postaci z bajki. W naszym sklepie można znaleźć kaski, które łączą te dwie cechy. To  świetne kaski z licencją Disney’a, które oprócz wysokiej jakości produktu, cechuje ciekawy design.

Kaski narciarskie oraz snowboardowe przydają się nie tylko na stoku, ale i na sankach, czy też lodowisku. Podczas zabawy na śniegu nie trudno o kontuzję, dlatego warto zabezpieczyć dzieci przed urazem głowy.

Kask zimowy może uratować życie!