Hantle – w czym mogą pomóc?

Rozpoczęcie regularnych treningów planujemy zazwyczaj wówczas, gdy zależy nam na osiągnięciu bardzo konkretnych celów, takich jak szybkie osiągniecie dobrej formy, wzmocnienie mięśni, spalenie tkanki tłuszczowej. Żeby tego rodzaju życzenia mogą się ziścić, potrzebna jest motywacja, która zaprowadzi nas codziennie na salę treningową. Ale na tej sali musi też czekać właściwy program ćwiczeń, dostosowany do osoby, która postanowiła gruntownie o siebie zadbać.

Wybierając dla siebie idealny plan i system treningowy, trzeba mieć na uwadze wszystkie medyczne przeciwwskazania, orientować się, jaki typ treningu okaże się najskuteczniejszy, z uwagi na różne indywidualne wskazania. A bywa i tak, że wskazane jest właśnie stosowanie konkretnych akcesoriów treningowych.

Hantle, czyli jak prowadzić trening siłowy

Trening siłowy bardzo często wybierają osoby, które chcą wzmocnić swoje ciało i zadbać o prezencję mięśni. To właśnie ogromna popularność tego rodzaju ćwiczeń stoi za sukcesem siłowni. Takie miejsca odwiedza się jednak, by korzystać ze specjalistycznego sprzętu, który umożliwia obarczanie ciała naprawdę dużymi ciężarami. Dla każdego, kto chciałby prowadzić mniej zobowiązujący trening siłowy, wystarczającymi pomocnikami może być para hantli. Wykonywanie nawet prostych ćwiczeń, zakładających wykorzystanie niedużego obciążenia, pomaga rozwijać poszczególne mięśnie. Dużą zaletą takiej strategii treningowej jest to, że każdej części ciała można poświęcić należytą uwagę. Trenując każdą część ciała, trenuje się ciało w doskonalszy, bardziej precyzyjny sposób.

Hantle mogą być sporządzone z:

  • masy bitumicznej
  • z żeliwa

W tym drugim przypadku są bardzo często powlekane tworzywem PCV. Obecnie te akcesoria mogą przyjmować rozmaite kształty, jednak zawsze muszą być uformowane w taki sposób, żeby można było je swobodnie i pewnie chwycić – stąd przynajmniej pewna część hantli musi mieć kształt cylindryczny, o niezbyt dużej średnicy. Tradycyjne modele to właśnie uchwyty, zakończone kolistymi, znacznie szerszymi wypustkami.

Ciężarek żeliwny HANTELEK pokryty neoprenem CK05 KASTET PINK 0.5 KG HMS Ciężarek żeliwny
HANTELEK pokryty
neoprenem CK05
KASTET PINK 0.5 KG
HMS
6.99 zł
6.00 zł
Obciążenie bitumiczne, talerz 1,25kg Meteor Obciążenie
bitumiczne, talerz
1,25kg Meteor
6.99 zł
Obciążenie żeliwne A2643 0,5kg Axer Obciążenie
żeliwne A2643 0,5kg
Axer
9.90 zł
6.99 zł
Hantel, ciężarek żeliwny pokryty winylem 0,75 kg HMS Hantel, ciężarek
żeliwny pokryty
winylem 0,75 kg HMS
8.90 zł
7.50 zł

Korzystanie z hantli to tak naprawdę korzystanie z zaproszenia do profesjonalnego, efektywnego treningu. To zaproszenie o tyle kuszące, że hantle są bardzo mobilne – można je zabrać w wiele miejsc, nie jest się przywiązanym do wnętrza siłowni czy sali treningowej. Odpowiednio ciężkie hantle z powodzeniem zastąpią sztangę, a wykonywanie określonych ćwiczeń pozwoli osiągnąć podobne efekty do tych, jakie gwarantuje korzystanie z dużych, profesjonalnych sprzętów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.