Gotowa na wiosenne zajęcia jogi? Sprawdź!

Wiosna to ta pora roku, w trakcie której chłód coraz rzadziej zakrada się w naszą codzienność coraz śmielej, ale jeśli już tak się stanie – to wywołuje poczucie dyskomfortu w wielu sytuacjach. Szczególnie szybko marzną nam stopy – chronimy je szczególnie troskliwie, także przebywając w domu. Są jednak takie okoliczności, w jakich na stopy nie można założyć klasycznych, ogrzewających je skarpet – taką okolicznością jest sesja jogi. Na szczęście jest na to bardzo sprytna rada.

Skarpety pięciopalczaste twój ratunek na sali gimnastycznej

Być może zapisałaś się już na wiosenne sesje jogi – bo koniecznie chcesz umieścić w tygodniowym grafiku czas na relaks i regularnie dbać o własne ciało. Pewnie masz już stosowny strój i na pewno spędziłaś sporo czasu na szukaniu i wybieraniu idealnej maty do ćwiczeń – niezbyt grubej i niezbyt cienkiej, takiej którą można sprawnie spakować i zabrać w drogę. I być może wybierzesz się na pierwsze zajęcia właśnie z tymi i innymi przydatnymi akcesoriami – ale mimo tego skrupulatnego przygotowania, wciąż coś będzie nie tak. Może ci być zimno w stopy, zwłaszcza na początku sesji. Ale przecież jogi nie można ćwiczyć w skarpetkach, prawda? No cóż, zależy w jakich.

Pasek do jogi, do ćwiczeń 182 cm zielony EcoWellness Pasek do jogi, do
ćwiczeń 182 cm
zielony EcoWellness
12.00 zł
Skarpetki antypoślizgowe MULTISPORT MK1388 black Isenzo Skarpetki
antypoślizgowe
MULTISPORT MK1388
black Isenzo
26.90 zł
19.49 zł
Blok, kostka do jogi BB 022 N Body Sculpture Blok, kostka do jogi
BB 022 N Body
Sculpture
23.49 zł
21.00 zł
Kostki do jogi, bloczki 2 szt. 23 x 15 x 8 cm SV-HK0155 szary SportVida Kostki do jogi,
bloczki 2 szt. 23 x
15 x 8 cm SV-HK0155
szary SportVida
25.80 zł
21.80 zł

Skarpety pięciopalczaste to taki model konfekcji dla stóp, który może wydawać się dziwnym i ekscentrycznym pomysłem – ale tylko komuś, kto nie prowadzi aktywnego trybu życia. Tego rodzaju skarpetki wypełniają bardzo istotną lukę w asortymencie odzieży na chłodniejszą porę roku, bo są bardzo sprytnym, kompromisowym rozwiązaniem. Sprawiają, że miękka dzianina otula dokładnie całą powierzchnię stóp, nie pomijając także żadnego z palców.

Tym sposobem, tak ubrane stopy zachowują pełną mobilność i mogą zachowywać się tak, jakby były bose. Można swobodnie pracować każdym mięśniem, korzystać z poszczególnych palców. A jak wiadomo, to sprawy szczególnie ważne podczas wykonywania asan jogi. Te ćwiczenia są bardzo statyczne – polegają na przybraniu odpowiedniej pozycji i utrzymaniu jej przez pewien czas i właśnie w ten sposób działają, masując narządy wewnętrzne i wzmacniając mięśnie i resztę układu ruchu. Ale utrzymanie wielu figur wymaga precyzyjnej pracy poszczególnych części ciała – często bardzo ważna jest właśnie praca stóp, trudno przecenić też wpływ palców stóp na finalny efekt.

Skarpety pięciopalczaste to pomocnicy, którzy nie pozwolą twoim stopom zmarznąć, a jednocześnie pomogą ci trenować ciało. Jeśli jeszcze nie masz takich skarpetek w swojej wyprawce, przygotowywanej z myślą o wiosennychsesjach jogi, postaraj się szybko nadrobić te zaległości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.