Gogle do pływania – dlaczego warto je mieć?

Okulary do pływania należą do gamy profesjonalnego sprzętu sportowego – choć nie każdy model takich gogli może rzeczywiście pochwalić się wysoką jakością. I słusznie, bo na wstępnym etapie nauki pływania nie ma potrzeby, by inwestować w drogi sprzęt. Takie okulary to przede wszystkim pomoc, dzięki której rozbryzgująca się wokół woda nie dostanie się do oczu pływaka – bo to mogłoby go bardzo skutecznie wybić z rytmu i przeszkodzić w kontynuowaniu pływania.

Jednak nawet to nie stanowi zbyt wielkiego problemu, gdy pływa się jedynie rekreacyjnie. Nad wyborem gogli idealnych trzeba zacząć zastanawiać się wówczas, gdy do swojego wodnego hobby podchodzi się już bardziej poważnie.

Gogle do pływania – co mogą zaoferować?

Okulary pływackie to bardzo specyficzny rodzaj tego rodzaju akcesorium – bo ich zasadniczą funkcją jest ochronienie oczu przed wodą. Z racji tego, że są tworzone z elastycznego silikonu, idealnie przylegają do głowy, zarazem uszczelniając najbliższą okolicę oczu. Właściwe dopasowanie jest możliwe dzięki uregulowaniu poszczególnych pasków składających się na całą konstrukcję. To idealne dopasowanie sprawia też, że pływak nie traci pełnego pola widzenia – bo oprawki idealnie przylegają do twarzy. Szybki, przez które można obserwować otoczenie, nie zachodzą parą wodną, mogą też być:

  • przyciemniane,
  • utrzymane w jakimś konkretnym odcieniu.

Co ciekawe, osoby na co dzień korzystające ze szkieł korekcyjnych (a więc potrzebujące ich także podczas pobytu w wodzie), mogą znaleźć specjalne modele, w których szybki będą dostosowane do potrzeb krótkowidza lub dalekowidza. A wszystko po to, by zwiększyć komfort podczas pokonywania wodnego dystansu podczas wyścigu. Sama woda wystarczy, żeby wyczyścić takie okulary.

Gogle do pływania dziecięce ZEFIR transparentny-różowe Aqua-Speed Gogle do pływania
dziecięce ZEFIR
transparentny-różowe
Aqua-Speed
54.00 zł
Gogle do pływania dziecięce ZEFIR różowe Aqua-Speed Gogle do pływania
dziecięce ZEFIR
różowe Aqua-Speed
54.00 zł
Gogle pływackie CORSA czarne Aqua-Speed Gogle pływackie
CORSA czarne
Aqua-Speed
69.00 zł
58.60 zł
Gogle pływackie, młodzieżowe, panoramiczne, filtr UV, Anti-Fog VISTA JR Gogle pływackie,
młodzieżowe,
panoramiczne, filtr
UV, Anti-Fog VISTA
JR
85.00 zł
76.00 zł

Gogle do pływania można zakładać zarówno pod czepek, jak i na czepek. Tę pierwszą strategię poleca się tym zdecydowanie bardziej aktywnym pływakom, którzy planują wykonywanie zdecydowanie bardziej szalonych akrobacji, podczas których okulary mogłyby po prostu się zsunąć w najmniej odpowiednim momencie. Wybierając konkretny model wypada brać pod uwagę wszystkie wspomniane już właściwości takich okularów: ważne są zarówno szczelność, jak też ich dopasowanie, przeznaczenie czy obecność dodatkowych udogodnień. Do tej listy branych pod uwagę czynników wypada dodać też ceny, a także to czy okulary można swobodnie zdejmować i zakładać. I oczywiście, mając na myśli konkretnych użytkowników, należy szukać dla nich gogli pływackich wśród stosownych kategorii (istnieją linie dziecięce, młodzieżowe czy kobiece).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.