Dzień Kobiet na sportowo – jak zaskoczyć swoją ukochaną?

To jeden z tych dni w roku, gdy mężczyźni mają okazję za pośrednictwem znaczących drobiazgów okazać kobietom swój szacunek, a czasem i ciepłe uczucia. Chociaż obdarowywanie pań miłymi upominkami ósmego dnia marca stało się uroczą tradycją, do kwestii wyboru prezentów można, a nawet trzeba, podejść zupełnie nowocześnie i nieszablonowo. Oto kilka propozycji.

Kije do Nordic Walking

Te niepozorne akcesoria bez trudu przemienią codzienny spacer w cenną dawkę niebywale pożytecznego ruchu. Specyficzna technika podążania przed siebie, podchwycona od narciarzy, jest w stanie zdziałać cuda dla samopoczucia, kondycji i sprawności całego ciała. Taki spacer pomaga nie tylko szybciej spalić kalorie, ale też rozluźnić (a w dalszej perspektywie też wzmocnić) większość mięśni, bez nadmiernego obciążania stawów i kręgosłupa.

Żeby zacząć maszerować z kijkami wystarczy mieć choćby odrobinę zapału – i specjalne kijki (zobacz tutaj: https://www.asport.pl/k/63/kije-nordic-walking/) . Taki prezent może okazać się bardzo ważnym, pierwszym krokiem na drodze zdrowszego trybu życia.

Ciepłe czapki

Sportowe czapki dla pań to zawsze ciekawy pomysł na prezent od serca. Tym bardziej, że taki upominek sprawdzi się idealnie zarówno na co dzień, jak i podczas zimowych szaleństw na stoku. Posiadamy czapki marki Loman posiadające nieco luźniejszy krój, dzięki czemu można je nosić z charakterystycznym modnym zwisem z tyłu głowy.

Fantazyjne zestawienia kolorystyczne, ciekawe wzory oraz staranność wykonania nadają czapce niepowtarzalnego charakteru – ukochana kobieta będzie zachwycona!

Pulsometr

Urządzenie kryjące się pod tą intrygująco brzmiącą nazwą można nazwać sportowym zegarkiem – tyle, że mierzenie czasu to akurat jedna z jego najmniej istotnych funkcji. To nieduże akcesorium ma szansę stać się bardzo ważnym asystentem każdej pani, która poważnie podchodzi do kwestii organizowania i prowadzenia własnego treningu.

Dzięki wskazaniom tego urządzenia można monitorować odpowiedzi własnego ciała na podejmowaną aktywność fizyczną: bieżąca kontrola tętna to klucz do zaplanowania idealnej sesji zdrowego ruchu. Pamięć wbudowana w pulsometr pozwala na zapisanie pomiarów z wielu godzin treningów – na tej podstawie można nie tylko poznać własne możliwości, ale też zorientować się, kiedy zaczyna się przekraczać dawne granice własnej wytrzymałości. Czy to nie brzmi ekscytująco?

Mata do ćwiczeń

To propozycja dla pań, które zdecydowanie lepiej odnajdują się w spokojniejszych (choć równie skutecznych i wymagających) treningach gimnastycznych. Takie systemy ćwiczeń jak joga, pilates czy Callanetics koncentrują się na tym, by stopniowo podnosić w ćwiczącej osobie świadomość własnego ciała, wzmacniać mięśnie, uelastyczniać stawy i kręgosłup. I choć często do wykonywania ćwiczeń nie są potrzebne dodatkowe akcesoria, jest coś, co nie tylko znacząco pomoże w ćwiczeniu, ale nawet umożliwi przeprowadzenie pełnej sesji. Tym tajemniczym czymś jest specjalna mata (zobacz tutaj: https://www.asport.pl/k/125/maty-do-cwiczen/)  – dzięki której podłoga przestaje być twarda i zimna, a ciało zachowuje pełną stabilność podczas przyjmowania kolejnych pozycji.

Piłka gimnastyczna

To gimnastyczne akcesorium być może najbardziej zaskoczy obdarowaną nim panią. Choć wygląda jak przyrząd do zabawy, jego misja jest zdecydowanie większej wagi. Korzystając z takiej piłki, można z powodzeniem przeprowadzić szereg ćwiczeń fizycznych – które pomogą w pierwszej kolejności rozluźnić mięśnie i uelastycznić kręgosłup, czyli zniwelować całe napięcie, jakie nagromadziło się w ciele podczas wypełnionego obowiązkami dnia. Umiejętny trening może z czasem pomóc w modelowaniu sylwetki: poprzez wzmacnianie mięśni, a nawet ujędrnianie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.