Dogtrekking – na czym polega?

Najlepszy przyjaciel człowieka – takim mianem określa się psa, a jak wskazuje doświadczenie wielu właścicieli tych mądrych czworonogów, to zaszczytne miano wcale nie zostało przyznane bezpodstawnie. Wielu psiarzy ma do swoich pupili ogromną słabość, więź łącząca pana i jego ulubieńca może być naprawdę silna. Zapewne wszystkich właścicieli uroczych i mądrych psiaków ucieszy wieść, że ta nietypowa para przyjaciół nie musi rozstawać się także na czas sportowego treningu, a właściwie – że taki typ fizycznej aktywności to coraz bardziej popularny rodzaj aktywnego relaksu.

Dogtrekking, czyli przywiąż do siebie psa

Laicy lub sceptycy mogliby powiedzieć, że dogtrekking to tylko trochę bardziej wymyślna nazwa na aktywność, która nie jest obca żadnemu właścicielowi czworonoga. Spacer z psem prowadzonym na smyczy to wszak codzienność dla właścicieli tych zwierząt. Jak jednak przekonują znawcy tematu, klasyczny spacer może być zaledwie wstępem do większej sportowej przygody i stanowić trening przed rozpoczęciem właściwego treningu. Dogtrekking polega bowiem na tym, by pokonywać ze swoim ulubieńcem długie trasy, biegnące przez naturalny, górzysty teren. Podczas takiego długiego, wysiłkowego spaceru, pies powinien być przypięty do swojego pana za pomocą specjalnej linki – w ten sposób, przez linkę, nawiązuje się wzajemna współpraca człowieka i psa. Właściciel, który nie trzyma smyczy, ale jest bardziej uzależniony od tempa poruszania się psa, ma okazję zażyć bardziej wymagającej aktywności fizycznej. Jej stopień trudności podnoszą jeszcze takie aspekty, jak:

  • ukształtowanie pokonywanego terenu
  • długość trasy – która powinna oscylować mniej więcej między 15 a 40 kilometrami.

Nakładki do kijów trekkingowych, osłony na groty 2szt Sportvida Nakładki do kijów
trekkingowych,
osłony na groty
2szt Sportvida
10.00 zł
8.23 zł
KOŃCÓWKI GUMOWE DO KIJÓW TREKKINGOWYCH TN102 2SZT KOŃCÓWKI GUMOWE DO
KIJÓW TREKKINGOWYCH
TN102 2SZT
9.98 zł
Talerzyki letnie do kijów trekkingowych, nordic walking SUMMER BASKET Spokey Talerzyki letnie do
kijów
trekkingowych,
nordic walking
SUMMER BASKET Spokey
10.50 zł
Nakładk na kije i, osłona grotu 2szt. TREK Spokey Nakładk na kije i,
osłona grotu 2szt.
TREK Spokey
16.00 zł
11.54 zł

Planując trenowanie dogtrekkingu, należy być właścicielem raczej dużego i silnego psa, który lubi być aktywny. Zainwestować należy w dobrej jakości linkę oraz wygodne ubranie do szybkiego marszu czy truchtu. Szczególnie ostrożnie należy wybrać buty przeznaczone do takiego treningu – uwzględniając typ podłoża, po którym zamierza się chodzić czy biec.

Warto pomyśleć także o łapach psa – w sklepach dostępne są bowiem specjalne ochraniacze, dzięki którym zwierzę nie zrani się podczas pokonywania długiej trasy w najeżonym różnymi niespodziankami terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.