Czego nie może zabraknąć podczas campingu? Najważniejsze wyposażenie

Biwak potrafi być świetną rozrywką oraz doskonałym sposobem na to, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, samotnie bądź w towarzystwie znajomych. Jest to jednocześnie spore wyzwanie, szczególnie dla osób, którym brakuje koniecznego doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu campingowego.

Aby rozpocząć swoją przygodę z biwakowaniem, należy się do niej odpowiednio przygotować. Jeśli oczekujemy optymalnych doświadczeń z campingu oraz komfortu podczas samej podróży, powinniśmy zainwestować w wyspecjalizowany sprzęt. Czy różnica jest odczuwalna? Oczywiście, że tak!

Czym cechują się dobre akcesoria biwakowe?

Wyposażenie campingowe musi być przystosowane do warunków, w których funkcjonuje, co oznacza lekką i poręczną konstrukcję oraz dużą wytrzymałość. Należy pomyśleć o konieczności transportu – akcesoria o dużej masie, nawet jeśli są sprawne i wydajne, nie nadadzą się do przenoszenia w plecaku, szczególnie na większych dystansach.

Pudełko ozdobne do kubka WEST LOOP Contigo Pudełko ozdobne do
kubka WEST LOOP
Contigo
10.00 zł
4.50 zł
Światło chemiczne 15,5 cm mix kolorów 1szt. Rockland Światło chemiczne
15,5 cm mix kolorów
1szt. Rockland
5.99 zł
Gwizdek sygnalizacyjny, aluminiowy WHIZZ 1szt. czerwony Rockland Gwizdek
sygnalizacyjny,
aluminiowy WHIZZ
1szt. czerwony
Rockland
6.99 zł
Gwizdek sygnalizacyjny, aluminiowy WHIZZ 1szt. czarny Rockland Gwizdek
sygnalizacyjny,
aluminiowy WHIZZ
1szt. czarny
Rockland
6.99 zł

Akcesoria biwakowe muszą być także odporne na warunki atmosferyczne, przede wszystkim mróz i wilgoć, które często doskwierają nam w letnie noce. Nie bez powodu niemal każdy śpiwór, namiot czy torba campingowa wykonane są z wysokiej jakości materiałów wykazujących dobre właściwości wodoodporne oraz izolacyjne – nikt nie chciałby przecież spać na mokrym posłaniu.

Kolejną, kluczową cechą, którą powinny wykazywać się akcesoria biwakowe, jest niezawodność. Na campingu nie ma miejsca na to, aby zabrać ze sobą egzemplarze zapasowe – należy inwestować w takie sprzęty, do których sprawności nie mamy zastrzeżeń. Ogólnie przyjmuje się, że im prostsza konstrukcja danego elementu wyposażenia, tym lepiej nadaje się on na biwak. Z tego właśnie powodu powszechnie stosuje się tam takie akcesoria jak:

Poza tym, im mniej zaawansowany technologicznie sprzęt, który z sobą bierzemy, tym bardziej autentyczne doświadczenie z naszej campingowej przygody. Jednym z głównych założeń biwaku jest przecież odcięcie się od ogromu urządzeń elektronicznych, które otaczają nas na co dzień!

Wielofunkcyjność to podstawa!

Cechą charakterystyczną dla wysokiej jakości akcesoriów biwakowych jest ich uniwersalność oraz wielofunkcyjność. Kupując zwykły pokrowiec lub płachtę termoizolacyjną, z pewnością znajdziemy dla nich dziesiątki zastosowań – od ogrzania się, poprzez przechowywanie żywności, aż po całkiem wygodne siedzisko. Podczas campingu należy wykazać się kreatywnością – o wiele łatwiej będzie nam sobie wtedy poradzić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.