Ćwiczysz? Zacznij! Podpowiadamy jak to zrobić.

Nie ma czasu do stracenia!

Zapytaj kilku ludzi, czy ćwiczenia są ważne w życiu, a na pewno dostaniesz odpowiedź „tak”. Mimo to często spychamy je na bok, inne szczegóły w naszym życiu pochłaniają nasz czas i uwagę. Jest to szczególnie widoczne, gdy doda się do tego fakt, że mniej niż 10 procent dorosłych w naszym kraju regularnie angażuje się w aktywność fizyczną (!)

Jak więc sprawić, by ćwiczenia stanowiły dla nas priorytet?

Jeśli to wydaje Ci się na ten moment niemożliwe, być może trzeba będzie zrewidować swoje standardy i priorytety. Twoje życie może być chronicznie nadmiernie zaplanowane. Czy można dalej żyć w ten sposób? Jeśli tak, to jaką cenę za to płacisz? Czy dbasz o siebie? Czy jesteś szczęśliwa? Czy czujesz się dobrze? Jak na ironię, wiele osób sądzi, że nie ćwiczy z lenistwa, podczas gdy w rzeczywistości są one naprawdę zbyt zajęci! Jeśli czas jest tak rzadki i cenny, to na pewno nie można sobie pozwolić na to, aby go marnować.

Nie daj się złapać w pułapkę „wszystko albo nic”

Niektórzy nie ćwiczą dlatego, że nie mają wystarczająco dużo czasu, a skoro tak – to w ogóle nie warto. W dłuższej perspektywie, nawet drobne treningi trwające 5 minut są tego warte! Oto kilka zabawnych faktów na ten temat:

  • 5 minut wchodzenia po schodach w pracy dwa razy dziennie / pięć razy w tygodniu = 43 godzin ćwiczeń rocznie!

  • 10 minut spaceru trzy razy w tygodniu = 26 godzin rocznie

  • 15 minut tańca w salonie jeden raz tygodniowo = 13 godzin rocznie

UCHWYT NA LINĘ URP01 HMS UCHWYT NA LINĘ
URP01 HMS
49.00 zł
42.00 zł
Rower mechaniczny BC 1430 Body Sculpture Rower mechaniczny BC
1430 Body Sculpture
349.00 zł
Atlas MULTIGYM PRO BMG 4700 stos 66kg Body Sculpture Atlas MULTIGYM PRO
BMG 4700 stos 66kg
Body Sculpture
1,999.00 zł
Hantel, ciężarek żeliwny pokryty winylem 0,5 kg HMS Hantel, ciężarek
żeliwny pokryty
winylem 0,5 kg HMS
5.00 zł

5 porad – jak pokochać ćwiczenia

1. Znajdź aktywność, którą pokochasz. Ćwiczenia nie musi być udręką. Jeśli podoba Ci się spędzanie czasu z innymi – warto rozważyć uprawianie sportów zespołowych. Jeśli lubisz tańczyć, włącz muzykę i tańcz.

2. Szukaj zróżnicowania. Możesz spróbować szeregu działań, takich jak pływanie, taniec brzucha lub joga. Nie trzeba poświęcić się tylko jednej dyscyplinie sportu.

3. Połączenie ciała i umysłu. Jeśli jesteś entuzjastą wielozadaniowych ćwiczeń możesz pobrać książki audio lub ulubioną muzykę na płytę CD lub iPod.

4. Zainwestuj w wygodne ubrania. Workout strój nie musi być niczym strój na pokaz mody, ale ważne jest, aby nosić ubrania, które pozwalają oddychać i swobodnie się poruszać.
5.
Znajdź swojego buddę– przyjaciela, współpracownika, członka rodziny lub osobistego trenera. Trening z kimś innym może być bardzo motywujący. Poza tym, dzięki temu będziesz konsekwentny.


Moje wyzwanie dla Ciebie:

Musisz zobowiązać się do wykonywania ćwiczeń – tak by stał się to Twój niezbywalny priorytet. Zwróć uwagę na przeszkody, które staną na twojej drodze do dbania o siebie. Bez wymówek! Teraz wiesz, że nawet 5 minut dziennie ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.