Crash Reel jazda życia

Już 13 stycznia w 18 kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć niezwykle ciekawy film dokumentalny o zawodowych snowboardzistach. The Crash Reel, bo o nim tu mowa znalazł się na liście do tegorocznych Oscarów w kategorii film dokumentalny. Ten film o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu Kevina Pearce’a i Shauna White’a powinien obejrzeć, każdy miłośnik białego szaleństwa.

Tam, gdzie Lucy Walker, reżyser dokumentu o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu Kevina Pearce’a i Sauna White’a powinna wyłączyć kamerę, nie zatrzymuje jej. Spogląda na sport ekstremalny nie z perspektywy trików, medali i olimpijskiego złota ale przez soczewkę urazów kręgosłupa, śpiączki i wielokrotnych, otwartych złamań. Przysłuchuje się rodzinnym debatom na temat powrotu do sportu tych, którzy balansują na krawędzi życia i śmierci, widzi jak niewiele potrzeba, by z treningu przed kolejnymi zawodami wrócić na pokładzie helikoptera. Snowboard w wydaniu hardcore’owego half pipe’u jest – co pokazuje Walker – narkotykiem, z biegiem lat oferującym coraz silniejsze doznania zarówno przed i za kulisami.
Pokaz filmu „The Crash Reel” odbędzie się 13 stycznia o 19:00 w 18 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań 51, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

The-Crash-Reel-jazda-zycia-PlakatReżyseria: Lucy Walker
Czas trwania: 108 min.
Scenariusz: Pedro Kos & Lucy Walker
Produkcja: 2013, USA
Producenci: Julian Cautherley & Lucy Walker
Montaż: Pedro Kos
Muzyka: m.in.: Grizzly Bear, Sigur Rós, M83, Bon Iver, José González, Chemical Brothers, Lykke Li

występują:
Kevin Pearce
Shaun White
oraz: Mason Aguirre, Dr. Daniel Amen, Sarah Burke, Rory Bushfield, Danny Davis, Kyla Donnelly, Ellery Hollingsworth, CR Johnson, Scotty Lago, Jack Mitrani, Luke Mitrani, Stephen Murray, Adam Pearce, Andrew Pearce, Christy Pearce, David Pearce, Pia Pearce, Simon Pearce, Dr. Stacy Pineles, Trevor Rhoda, Grant Russum, Adam Taylor, Mark von Bucher, Tammie Walker, Alan Weintraub M.D.

Data i start wydarzenia: 13 stycznia, 19:00

Bilety:
Normalny – 19 zł
Ulgowy, z legitymacją studencką lub z kodem z Facebooka – 17 zł

Pobierz vouchery zniżkowe na Facebooku Multikino Polska:
https://www.facebook.com/MultikinoPolska/app_609431202462179
Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na: www.multikino.pl

ZOBACZCIE ZWIASTUN:

Nie może Was tam zabraknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.