Gogle, okularki – co i jak wybrać do pływania?

Nieważne, czy jesteś początkującym czy też zawodowym pływakiem – zawsze musisz stawiać na jak najlepsze gogle bądź okulary pływackie. Wszystko to dla ochrony oczu, gdy znajdują się one pod wodą. Ważne jest zrozumieć, że na na rynku mamy różne rodzaje gogli ochronnych do pływania, jak też okularków. Oprócz parametrów warto wybrać porównać ceny różnych typów, zanim podejmie się ostateczną decyzję. To wszystko po to, by mieć pewność że zakupiona pary okularków bądź gogli pływackich spełnia Twoje specyficzne potrzeby i preferencje – tylko wtedy można powiedzieć, że wybór faktycznie zakończył się sukcesem.

Spójrz na rodzaje – gogle, okularki

Przy zakupie idealnej pary gogli bądź okularków warto dowiedzieć się więcej na temat opcji, jakie można napotkać w sklepie. Poniżej znajduje się kilka najpopularniejszych typów, pod względem funkcji i zastosowań.

1. Gogle rekreacyjne

Jeśli szukasz przystępnych cenowo, ale też komfortowych gogli ochronnych do pływania to właśnie rekreacyjne będą idealną propozycją dla Ciebie. Sprawdzą się one zawsze wtedy, gdy nie masz w planach wielogodzinnego pływania, ale jedynie chcesz skoczyć na basen. Natomiast lepiej rozważyć zakup innego typu gogli – bardziej zaawansowanych, jeśli masz zamiar spędzić dłuższy czas pod wodą.

2. Gogle profesjonalne

Każdy z profesjonalnych pływaków powinien stawiać na tego typu gogle ze względu na ich funkcje i korzyści pasujące do intensywnego stylu pływania. Ponadto są to gogle naprawdę wysokiej jakości. Są lekkie – dlatego dają większy komfort podczas pływania. Jednak nie są to idealne do regularnego stosowania, ponieważ mogą powodować pewien stopień dyskomfortu przy naprawdę wielogodzinnym użytkowaniu.

3. Okularki pływackie

Spora ilość pływaków woli używać właśnie okularków z racji odpowiadającej im ich jakości i oferowanej wygody. Możesz wybrać okularki dopasowane do Twoich potrzeb, bowiem jest wiele ich typów. Ponadto, można znaleźć szeroki wybór rozmiarów jeśli chodzi o gogle tego typu. Dzieci i dorośli często stawiają na owalne okulary ze względu na ich wygodne dopasowanie.

Pasek do okularów pływackich pojedynczy biały Pasek do okularów
pływackich
pojedynczy biały
10.00 zł
8.00 zł
Pasek do okularów pływackich pojedynczy niebieski Pasek do okularów
pływackich
pojedynczy niebieski
10.00 zł
8.00 zł
Płyn do okularów ANTI-FOG Aqua-Speed Płyn do okularów
ANTI-FOG Aqua-Speed
11.00 zł
9.90 zł
Okulary pływackie, treningowe, filtr UV, Anti-Fog ZOOM Spokey Okulary pływackie,
treningowe, filtr
UV, Anti-Fog ZOOM
Spokey
19.95 zł

Rodzaj materiału z jakiego są wykonane soczewki to kolejny ważny czynnik przy wyborze najlepszego rodzaju gogli bądź okularów pływackich dopasowanych do konkretnych potrzeb, gdyż wpływa to na ogólną jakość produktu. Co można znaleźć na rynku?

1. Soczewki Anti-Fog
Ten typ obiektywu
oferuje specjalną obróbkę powierzchni, który zapobiega zaparowywaniu – co sprzyja większej jasności i widoczności podczas podwodnej przyjemności. Można również kupić krople przeciwmgielne i zastosować je do wszelkich soczewek w celu utrzymania wysokiej jakości komfortu podczas ich użytkowania.

2. Jasne soczewki
Jeśli masz zamiar pływać w warunkach słabego oświetlenia, upewnij się,
że masz gogle bądź okularki z jasnymi soczewkami. Zapewnisz sobie w ten sposób niezwykłe wrażenia podczas pływania, ponieważ soczewki pomogą Ci uzyskać dokładną widoczność.

3. Soczewki kontaktowe
Kiedy
szukasz lekkich i odpornych na zarysowania soczewek to należy postawić na soczewki wysokiej klasy. Te soczewki wysokiej jakości są podobne do tych stosowanych w ramach szkieł korekcyjnych. Ponadto okularki bądź gogle tego typu mogą pomóc zapobiec wszelkim podwodnym zakłóceniom, dzięki czemu wszystko widać wyraźnie pod wodą.

4. Poliwęglanowe soczewki
Początkujący i specjaliści wolą używać okularów z soczewkami z poliwęglanu. Materiał
ten oferuje doskonałą wytrzymałość i wszechstronność. Możesz również wybrać coś z różnych odcieni pasujących do Twoich preferencji. Ponadto, soczewki posiadają właściwości anty-fog i ochronę przed promieniowaniem

 Top marki – gogle i okularki do pływania

Kilka znanych marek okulary dla pływaków to Aqua Sphere, Aqua Speed, Spokey.

Aqua Sphere to marka preferowana przez większość profesjonalnych pływaków – ze względu na doskonałe właściwości, jakie posiadają ich produkty. Oferują oni szeroką gamę okularów i gogli do pływania. Spokey to kolejna bardzo popularna marka, która zapewnia idealne dopasowanie dla różnych typów pływackich wyścigów i rekreacji. Firma oferuje wysokiej jakości okularki w bardzo przystępnych cenach. Aqua Speed to inna renomowana marka gogli pływackich dla dzieci, dorosłych, dla każdego.

Szukając najlepszych okularów bądź gogli pływackich nie zapomnij ich dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji oraz zwróć szczególną uwagę na materiał i cechy różnych dostępnych typów. Pod uwagę weź wszystkie powyższe czynniki, zanim zdecydujesz się na zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.