Badminton czy speedminton?

Świat sportu to świat bardzo bogaty – i nie bez powodu, bo każdy człowiek potrzebuje jakiegoś sportowego hobby, żeby móc utrzymać swoje ciało w dobrej formie i dać mu odpocząć od męczącego układ ruchu, siedzącego trybu życia. Właśnie dlatego inwencja w tworzeniu dyscyplin sportowych i zajęć rekreacyjnych zaprowadziła ludzkość naprawdę daleko. A na tym nie koniec, bo ten wachlarz możliwości wciąż się powiększa. Jeśli lubisz grać w badmintona, to być może zainteresuje cię fakt, że możesz zacząć praktykować jego znacznie bardziej emocjonującą i intensywniejszą odmianę.

Badminton niejedno ma imię

W Polsce, na tę sportową rozrywkę mówi się czasem kometka, ale badminton doczekał się poważnego awansu – od niewinnej rozrywki do dyscypliny olimpijskiej, w której można zdobyć największe, najbardziej prestiżowe laury na świecie. Około 1870 roku po raz pierwszy zagrano w podbijanie lotki z piór specjalnie wykonanymi rakietkami, z kolei w 1992 roku badminton po raz pierwszy pojawił się na Olimpiadzie i tu wywoływał spore emocje u widowni z całego świata.

Ale nie trzeba myśleć o sportowej karierze i udziale w rozmaitych mistrzostwach, żeby po prostu lubić tę grę i z jej pomocą odpoczywać w gronie bliskich czy znajomych. A zdobycie niezbędnego sprzętu też nie jest wyzwaniem, bo wystarczy odwiedzić sklep sportowy, żeby tam przebierać wśród zestawów do gry. W takich kompletach znajdują się najczęściej dwie rakietki, ale są i takie z czterema – przydadzą się zwłaszcza wtedy, gdy planujemy grać w duetach. Rakietkom musi oczywiście towarzyszyć lotka, ale te można też dokupić, bo są sprzedawane osobno, w niedużych pakietach. Oczywiście zawsze ma się do wyboru tworzywa, z jakich te poszczególne akcesoria są sporządzone.

Jednak ci, dla których klasyczna wersja gry jest zbyt spokojna, mogą zainteresować się jej nową odmianą – taką, w której rozgrywka (i lotka) mkną znacznie szybciej. Speedminton to nowa dyscyplina sportowa – ale zdobywa serca na całym świecie bardzo skutecznie. Polskie sklepy sportowe nie zostają w tyle i dają nam możliwość odkryć ten nowy smak dobrze znanej zabawy. Można w nich znaleźć także przyrządy do speedmintona, czyli nieco inaczej uformowane rakiety i specjalne lotki. Speedminton to swego rodzaju połączenie badmintona i squasha – więc miłośnicy obu dyscyplin powinni się nim zainteresować. Ten sport warto polecić także tym, którzy lubią grać na świeżym powietrzu i są znużeni obserwowaniem, czy pogoda nie jest zbyt wietrzna – w przypadku speedmintona to nie ma żadnego znaczenia. Poza tym, można grać i po zmroku, bo lotki świecą w ciemności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.