5 miejsc w Polsce, do których warto wybrać się na narty

Wielbiciele szaleństwa na stokach już wiele miesięcy temu postanowili, gdzie wyruszą w tym roku i zarezerwowali sobie odpowiednio wcześnie miejsca w ulubionych ośrodkach. Część jednak czeka na okazje do ostatniej chwili. Oferty last minute, jeśli chodzi o wyjazdy na narty często są mądrym wyborem, bo w ten sposób można sporo zaoszczędzić i za zachowaną gotówkę np. kupić sobie jakieś fajne, dodatkowe akcesoria narciarskie. Nie da się jednak ukryć, że podejmowanie decyzji na ostatnią chwilę ma też swoje minusy, przede wszystkim jest to uciekający czas, który wpływa czasem na podejmowanie decyzji w pośpiechu. Przygotowaliśmy dla wszystkich wielbicieli wyjazdów last minut krótkie zestawienie miejsc w Polsce, do których warto wybrać się na narty.

Wbrew pozorom krajowe stoki mają do zaoferowania bardzo wiele. Przede wszystkim górują nad tymi we Francji czy Austrii pod względem bliskości ich położenia. Można tutaj liczyć na przystępne ceny, swojską atmosferę i dobre jedzenie. Zatem zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim wykazem pięciu miejsc w Polsce, które warto brać pod uwagę decydując się na wyjazd na narty. Kolejność przypadkowa :).

Zieleniec dla każdego

Pierwszym miejscem, które chcemy w krótki sposób omówić jest Zieleniec, urocza dzielnica miasta Dusznik Zdrój. Warto dodać, że równocześnie Dusznik stanowi największy ośrodek narciarski na terenie Kotliny Kłodzkiej. Warto tutaj podkreślić, że wybierając się do Zieleńca możemy liczyć na warunki zbliżone do alpejskich, bowiem panuje tutaj specyficzny mikroklimat. Jeśli chodzi o wyciągi – narciarze maja ich do dyspozycji blisko 30, z czego 10 nadaje się do jazdy nocnej, gdyż są oświetlone w odpowiedni sposób. Można też liczyć na różnorodność tras zjazdowych – każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie polecamy północne stoki Zieleńca.

Popularna Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska należy do najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, dlatego postanowiliśmy również i ją uwzględnić w swoim zestawieniu. Właściwie cala Białka to jeden wielki teren zjazdowy – każdy amator jazdy na nartach powinien się wybrać w te okolice!  Niewątpliwym atutem Białki są stoki. Szerokie, łagodne trasy oraz fakt, że naprawdę porządnie dba się o ich utrzymanie to idealna sposobność do spędzenia zimowych ferii z dziećmi. Bardzo dobre miejsce dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na nartach. Warto również zwrócić uwagę na bardzo dobre warunki klimatyczne, które również rok rocznie przyciągają w tą stronę spore rzesze turystów. Możesz wybrać jeden z głównych ośrodków narciarskich (Bania, Kaniówka, Kotelnica), ale warto podkreślić, że masz ich o wiele więcej do wyboru.

Rzepy do nart czarne Meteor Rzepy do nart czarne
Meteor
14.00 zł
Rękawice polarowe, ocieplane, Thinsulate 3M NOMAD Rękawice polarowe,
ocieplane,
Thinsulate 3M NOMAD
39.00 zł
15.99 zł
Skarpety skatingowe na rolki, wrotki, łyżwy SKATING SOCKS Isenzo Skarpety skatingowe
na rolki, wrotki,
łyżwy SKATING
SOCKS Isenzo
29.00 zł
16.00 zł
Skarpety skatingowe na rolki, wrotki, łyżwy SKATING SOCKS Isenzo Skarpety skatingowe
na rolki, wrotki,
łyżwy SKATING
SOCKS Isenzo
29.00 zł
16.00 zł

Korbielów dla wymagających

Piękna, acz niewielka miejscowość Korbielów znajduje się u podnóża Pilska, który należy do najwyższych szczytów na obszarze Beskidu Żywieckiego, gdyż osiąga 1557 m n.p.m.. Równocześnie jest to zaraz po Kasprowym Wierchu najwyższa góra w Polsce będąca mekką dla fanów nart i snowboardu. Są tutaj kapitalne naturalne warunki do uprawiania tychże dyscyplin sportowych. Możesz tam skorzystać z kilkunastu wyciągów, tras narciarskich. Znajdzie się coś, dla każdego bowiem trasy są podzielone na te o różnych stopniach trudności. Zatem bez względu na to jakim poziomie zaawansowania jesteś – tutaj nie będziesz się nudził.

Szrenica – Szklarska Poręba zaprasza

Pora na Sudety i przedstawiciela tych stron – ośrodek Narciarski Szrenica, znajdujący się na terenie Szklarskiej Poręby. Ta z kolei jest prawie tak samo popularne jak Karpach. Fani sportów zimowych mają tutaj do dyspozycji 12 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Warto nadmienić na temat przepustowości wyciągów i kolejek znajdujących się w tym miejscu – szacuje się ją na około 10 tysięcy osób na 60 minut, co trzeba przyznać jest naprawdę zadowalającym wynikiem.

Jaworzyna – Krynica Zdrój

I na koniec zostawiliśmy sobie stację narciarską na Jaworzynie Krynickiej. Większość z was pewnie słyszała o tym miejscu, bowiem należy ono do najpopularniejszych i największych w naszym kraju ośrodków. Do dyspozycji wielbicieli nart jest tutaj 11 wyciągów. Przepustowość jest jeszcze większa niż w przypadku Szrenicy, bowiem tutaj osiąga do 12 tysięcy osób w ciągu jednej godziny. Warto z tego skorzystać, a już na pewno z przejażdżki gondolką, która jest znakiem rozpoznawczym tej okolicy.

Gdziekolwiek nie pojedziesz pamiętaj, że bezpieczeństwo na stokach jest priorytetem. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.