Poradnik kibica – sprawdź czy wiesz jak bezpiecznie dopingować ulubionych sportowców

Kibicem może być każdy, ale świadomego kibicowania już trzeba się nauczyć. Dla ułatwienia tego zadania zebraliśmy w jednym miejscu garść przydatnych porad i wskazówek odnoszących się do tego, co można a czego nie zabrać na rozgrywki sportowe – właściwie bez względu na to w jakim miejscu się one odbywają. Potraktujcie niniejszy wykaz jako typową ‚check-listę’ która pomoże wam w odpowiednim przygotowaniu się do ważnego sportowego wydarzenia – bez niemiłych niespodzianek.

MUST HAVE – czyli co zabrać trzeba?

Ten punkt dotyczy rozgrywek, które wymagają uiszczenia wpłaty by dostać się na ich teren – a więc tutaj oczywiste jest to, że absolutnym must-have jest bilet uprawniający do wejścia na dany sektor. To rzecz jasna, jednak mimo wszystko wielu kibiców wydaje się zapomnieć o tym, że bilet ten musi być w stanie nienaruszonym. Co to znaczy? Nie może być w częściach, popisany, potargany etc. Jeśli ktoś to zignoruje może być zwyczajny niewpuszczony na teren obiektu, zatem warto porządnie zadbać o stan biletu. Druga rzecz, którą trzeba mieć przy sobie to aktualny dokument tożsamości i to najlepiej taki ze zdjęciem – dzięki temu nie będzie problemu w razie ewentualnej identyfikacji.

KIBICUJEMY – czyli co możemy ze sobą zabrać?

Dla kibiców sporów zimowych zalecane jest zabrać ze sobą termos z ciepła kawą bądź herbatą. Przygotujmy się jednak na to, że ochrona zawsze ma prawo zrewidować zawartość termosów bądź butelek – aby upewnić się, że w środku nie ma alkoholu, który oczywiście jest zabroniony. Oczywiście warto ze sobą zabrać dodatki klubowe, czy też oczywiście – w kolorach narodowych. Mile widziane są zawsze biało-czerwone szalki, czapki, jak również flagi i wielość różnych innych gadżetów, w których obfituje także i nasz sklep internetowy, takich jak flaga Polski, ale uwaga – tylko i wyłącznie z plastikowym uchwytem. Dozwolone jest też wnoszenie aparatów fotograficznych, za wyjątkiem tych z wymienną optyką czy też lustrzanek z teleobiektywami.

Kredki, farbki do malowania twarzy POLSKA BIAŁO-CZERWONI Kredki, farbki do
malowania twarzy
POLSKA
BIAŁO-CZERWONI
9.99 zł
6.99 zł
Kredki do malowania twarzy, zestaw 4szt. POLSKA BIAŁO-CZERWONI Kredki do malowania
twarzy, zestaw 4szt.
POLSKA
BIAŁO-CZERWONI
8.90 zł
6.99 zł
Kapelusz kibica POLSKA czerwony Kapelusz kibica
POLSKA czerwony
21.00 zł
15.99 zł
Szalik kibica 136x18 cm POLSKA czerwony Szalik kibica 136x18
cm POLSKA czerwony
22.50 zł
17.99 zł

UWAŻAMY – czyli czego wnieść nie możemy?

Absolutnie zabronione jest wnoszenie wszelkich materiałów wybuchowych tudzież różnego rodzaju wyrobów pirotechnicznych typu:

 • petardy,

 • zimne ognie,

 • race,

 • pochodnie,

 • i tym podobne.

Jest to argumentowane tym, że tutaj mamy do czynienia z materiałami, które są pożarowo niebezpieczne. Idąc dalej są szeroko pojęte przedmioty, które mogłyby zagrozić zdrowiu ludzkiemu, bądź nawet życiu. Przykładowo są to:

 • noże,

 • scyzoryki,

 • kije baseballowe,

 • metalowe rurki,

 • nożyczki,

 • i tym podobne.

Niedozwolone jest również wnoszenie własnych napojów, których pojemność kartonu bądź butelki przekracza 0,2l. To samo tyczy się napojów w opakowaniach szklanych, jak też puszkach. Rzecz jasna, nie można ze sobą zabierać żadnych, ale to żadnych środków odurzających bądź psychotropowych. Jak wspominaliśmy powyżej – napoje alkoholowe też są niedozwolone. Zwykle można je spokojnie zakupić w punktach gastronomicznych umieszczonych w specjalnych miejscach na terenie obiektu. Natomiast w temacie samego kibicowania zabronione jest wnoszenie flag osadzonych na drewnianych tudzież metalowych uchwytach.

Dla porządku – czego nie wolno robić….

 • Wykrzykiwać prowokujących bądź obraźliwych haseł.

 • Niszczyć wszelkiego mienia bądź obiektów typu tablice informacyjne czy też kosze na śmieci.

 • Wzniecać ognia.

Stosując się do tego regulaminu dbamy o bezpieczną i miłą atmosferę podczas meczu tudzież innej rozgrywki sportowej. Nie przestrzegając regulaminu – stwarzamy niebezpieczeństwo, a w konsekwencji zostajemy wydaleni z miejsca terenu obiektu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.