Dowiedz się dlaczego noszenie okularów zimą ma znaczenie!

Optyka polaryzacyjna to najistotniejsza kwestia, jeśli chodzi o ochronę oczu przed promieniami słonecznymi. Oczywiście, większość z nas pamięta o tym, by nosić stylowe okulary przeciwsłoneczne w miesiącach letnich. Ale czy wiesz, że spolaryzowane okulary są tak samo ważne dla ogólnego stanu zdrowia w zimie? Czy masz świadomość tego, że są one niezwykle istotne również przez całą resztę roku?

Tak, to prawda. Powiem ci, dlaczego.

Okulary przeciwsłoneczne odgrywają istotną rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oczu. UV promienie słońca działają intensywne przez cały rok. Możesz sobie z tego nie zdawać sprawy podczas chłodnych zimowych miesięcy, wtedy bardziej skupiasz się na tym, że Twoje ręce i nogi potrzebują ciepła. Nie zapomnij jednak, że Twoja twarz i oczy są stale narażone na działanie słońca. Spolaryzowane okulary zapewniają ochronę nawet wtedy, gdy ciepło płynące ze słońca jest słabe, ale nadal panuje wysoki poziom działania promieni UV.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest, to, aby chronić oczy przed promieniami UV. To w miarę upływu czasu, może prowadzić do szeregu różnych chorób oczu. Są to zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej, utrata wzroku, a nawet rak. Niektóre z tych dolegliwości mogą wymagać operacji, podczas gdy inne są nieodwracalne. Tym bardziej, jeśli masz astygmatyzm lub wiesz, że Twoje oczy są zazwyczaj wrażliwe na światło słoneczne – spolaryzowane okulary mają tu zasadnicze znaczenie dla zdrowia oczu.

Okulary przeciwsłoneczne, polaryzacyjne, powłoka revo MARINER S-225B Arctica Okulary
przeciwsłoneczne,
polaryzacyjne,
powłoka revo
MARINER S-225B
Arctica
124.00 zł
93.00 zł
Okulary przeciwsłoneczne casual, polaryzacyjne, Revo S-288 BELIZE Arctica Okulary
przeciwsłoneczne
casual,
polaryzacyjne, Revo
S-288 BELIZE Arctica
132.00 zł
99.00 zł
Okulary przeciwsłoneczne casual, polaryzacyjne S-288 BELIZE Arctica Okulary
przeciwsłoneczne
casual,
polaryzacyjne S-288
BELIZE Arctica
132.00 zł
99.00 zł
Okulary sportowe, polaryzacyjne, pływające S-69 AQUATIC Arctica Okulary sportowe,
polaryzacyjne,
pływające S-69
AQUATIC Arctica
140.00 zł
105.00 zł

W wielu miejscach zima niesie ze sobą sporo śniegu i lodu. Blask słońca odbija się od tych powierzchni, co może być szczególnie kłopotliwe. Dodaj do tego efekt promieniowania UV i jest oczywiste, dlaczego ochrona oczu w okresie zimowym jest ważna. Ale jest łatwe rozwiązanie tych problemów: po prostu wystarczy nosić parę spolaryzowanych okularów i w ten sposób można uniknąć dyskomfortu wynikającego z blasku słońca i szkodliwych promieni UV. Więc widzisz, że poprzez noszenie takich okularów można zapobiec ewentualnemu wystąpieniu zmęczenia oczu i chorobom, a jednocześnie będziesz dzięki temu w stanie zwyczajnie widzieć więcej, widzieć wyraźniej.

Noszenie okularów zimą – a dzieci

Dobra ochrona oczu w miesiącach zimowych nie jest ważna tylko w odniesieniu do ludzi dorosłych. Dzieci również potrzebują ochrony oczu. A zimą dzieci chyba nawet spędzają więcej czasu na zewnątrz aniżeli dorośli. Zabawy na śniegu niosą ze sobą narażenia się na szkodliwe działanie słońca. Nie zostawiaj zdrowia oczu dziecka przypadkowi. Bądź pewien, że są one chronione w odpowiedni sposób poprzez spolaryzowane okulary. Tak warto rozwijać dobre nawyki pielęgnacji oczu.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.